آخرین خبرها از اعزام حجاج به سرزمین وحی

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اضافه کرد: در عملیات حج تمتع ۱۴۰۳ زائران ۱۱  استان کشور از جمله تهران، البرز، قم، سمنان، قزوین، مرکزی، گیلان، ایلام، کرمانشاه، لرستان و کاشان با ۱۳۲ پرواز از ترمینال سلام به دو مقصد مدینه و جده  اعزام شدند.

صالحی تصریح کرد: بازگشت حجاج به کشور از دوم تیرماه آغاز می شود.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1403032012982/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%88%D8%AD%DB%8Cآخرین خبرها از اعزام حجاج به سرزمین وحی

وی افزود: در مجموع حدود ۳۲ هزار زائر از ۱۱ استان کشور از ترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به دو مقصد مدینه و مکه اعزام می شوند.

طبق اعلام شرکت فرودگاه‌ها، تا کنون حدود ۸۱ هزار زائر از فرودگاه های کشور به سرزمین وحی اعزام شده اند.

جواد صالحی – مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) نیز در گفت وگو با ایسنا، آخرین وضعیت اعزام حجاج را از این شهر فرودگاهی اعلام کرد و گفت: از ۲۳ اردیبهشت تا ۸ صبح ۲۰ خردادماه ۱۲۳ پرواز انجام شده که ۲۶هزار و ۲۱۹ زائر به سرزمین وحی اعزام شده اند و این فرآیند تا ۲۲ خردادماه ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، محمدحسین آجیلیان – مشاور مدیرعامل در امور اجرایی و مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران- به تشریح آخرین وضعیت عملیات حج تمتع ۱۴۰۳ در فرودگاه‌های کشور پرداخت و گفت: در روز ۱۸ خردادماه در مجموع هفت پرواز با ۱۷۳۲ زائر از فرودگاه‌های ارومیه و گرگان به فرودگاه جده اعزام شده‌اند.

وی افزود: از تاریخ ۲۴ اردیبهشت تا ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ در مجموع ۵۵ هزار و ۳۴۱ زائر با ۲۳۲ پرواز از ۱۸ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور به فرودگاه‌های مدینه و جده اعزام شده‌اند.

  ۹۰ درصد مساحت اصفهان درگیر خشکسالی/افزایش دمای هوا با شکلگیری الگوهای تابستانه

آجیلیان در ادامه بیان کرد: در حال حاضر اعزام زائران فقط از فرودگاه‌های گرگان و ارومیه ادامه دارد که هفت پرواز از فرودگاه گرگان و پنج پرواز از فرودگاه ارومیه باقی مانده است و سر انجام در تاریخ ۲۱ خرداد ماه عملیات رفت اعزام زائران خاتمه می‌یابد.