آغاز توزیع کارت آزمون وزارت راه و شهرسازی از فردا/جرایم و تخلفات آزمون

ب – در مورد مشمولان بند ب و ج محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ۱۰ سال بعد.

و – هرگونه تغییر غیرمجاز سؤالات، اوراق و پاسخنامه‌های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.

بیست‌وهشتمین آزمون متقاضیان تأسیس و فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی کالا ـ سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی ـ سال ۱۴۰۲ پنج‌شنبه ۲۹ تیر ماه جاری منحصرا در تهران برگزار می‌شود.

تبصره – آراء هیأت‌های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده ۶ این قانون قابل تجدید نظرخواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها است. 

کارت ورود به جلسه بیست‌وهشتمین آزمون متقاضیان تأسیس و فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی کالا ـ سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی ـ سال ۱۴۰۲ از فردا قابل توزیع است.

ح – خرید یا فروش سؤالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سؤالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد.

ب – ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه‌دار کند، از قبیل ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون، تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سؤال برای تخلف در آزمون و ثبت‌نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی.

به گزارش ایسنا، کارت ورود به جلسه بیست‌وهشتمین آزمون متقاضیان تأسیس و فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی کالا ـ سازمان راهداری و حمل ‏و‏ نقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی ـ سال ۱۴۰۲ از فردا سه‌شنبه، ۲۷ تیر ماه جاری از سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل توزیع است.

  قالیباف: قانون نظام مهندسی اشکالات جدی دارد باید اصلاح شود

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، همراه داشتن هرگونه وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه حافظه‌دار (از قبیل پیجر، تلفن همراه «حتی به صورت خاموش»، تبلت، قلم نوری، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و …) در جلسه آزمون علاوه بر اینکه موجب محرومیت از گزینش در آزمون می‌شود، به عنوان تقلب و تخلف نیز تلقی شده و با داوطلبان ذی‌ربط بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌ها رفتار خواهد شد.

ه- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیرمجاز از آنها.

 هیأت‌های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم درباره چه مجازات‌هایی را دارند؟

آغاز توزیع کارت آزمون وزارت راه و شهرسازی از فردا/جرایم و تخلفات آزمون

الف – ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری آزمون شود یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی (حتی به صورت خاموش) و دستگاه‌های حافظه‌دار.

الف – در مورد مشمولان بند الف ماده ۵ اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال.

ز- افشای سؤالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو.

ج – استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه‌های حافظه‌دار.

تخلفات و جرایم آزمون

د – کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون جهت پاسخ به سؤالات.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402042616664/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%A7-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%85-%D9%88-%D8%AA%D8%AE%D9%84%D9%81%D8%A7%D8%AA