آغاز دوباره بارش‌ها از روز شنبه در برخی مناطق کشور/ وزش باد در پایتخت طی ساعات بعدازظهر

وی بیان کرد: از بعدازظهر روز شنبه و طی روز یکشنبه هفته آینده با گذر موج تراز میانی از روی نوار شمالی کشور در مناطقی از شمال غرب، سواحل شمالی کشور، خراسان شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران و استان‌های همدان، مرکزی، قم و شرق لرستان، چهارمحال‌وبختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید را خواهیم داشت.

وی افزود: امروز در منطقه زابل و نوار شرقی کشور وزش باد پدیده غالب خواهد بود و در سایر مناطق جوی آرام و پایدار برقرار است.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: فردا پنجشنبه نیز ادامه بارش‌ها را در نوار شمالی کشور خواهیم داشت، اما بارش‌ها در جنوب کشور تضعیف خواهد شد.

کاهش نسبی دما در سواحل شمالی

رفیعی ادامه داد: روز جمعه برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه دریای خزر را در دو روز آینده مواج و متلاطم است، گفت: از بعدازظهر شنبه و روز یکشنبه و هم‌زمان با شروع بارش‌ها در سواحل شمالی کشور کاهش نسبی دمای هوا را شاهد خواهیم بود.

رفیعی در مورد وضعیت جو تهران بیان کرد: آسمان تهران امروز صاف خواهد بود که در برخی مواقع با وزش باد همراه و در بعدازظهر نیمه‌ابری پیش‌بینی شده است. بیشترین دمای تهران امروز به ۳۷ درجه و کمترین دما به ۲۷ درجه بالای صفر خواهد رسید.منبع

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، کبری رفیعی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز بخصوص در ساعات بعد از ظهر برای مناطقی از استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است.

  سقف تسهیلات خرید مسکن برای زوج‌های تهرانی ۴۸۰ میلیون تومان است