آماده‌سازی اراضی ۵۶۰ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن قم آغاز شد

سید محمدتقی شاهچراغی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مراحل آماده‌سازی اراضی ۵۶۰ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن در شهرک پردیسان، بیان کرد: به‌رغم تاکید مسئولان ملی بر بلندمرتبه‌سازی در طرح نهضت ملی مسکن، با مقاومت مدیران استانی حداکثر تراکم واحدهای در دست احداث قم ۵ طبقه در نظر گرفته‌شده است.

وی  بابیان اینکه تلاش شده مشکلات سابق انبوه‌سازی در طرح جدید مسکن تکرار نشود، یادآور شد: برخی معضلات گذشته در خصوص شوارع و پارکینگ در طرح نهضت ملی مسکن به‌خوبی مدیریت‌شده است.

وی بابیان اینکه پیمانکاران طرح اقدامات زیرساختی و استقرار کارگاه خود جهت آغاز عملیات عمرانی ساخت مسکن را آغاز کرده‌اند، گفت: پیش‌بینی می‌شود تا متأهلین واجد شرایط قمی بتوانند از طریق این طرح خانه‌دار شوند.

استاندار قم با تاکید بر اینکه برای عبور قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان از نزدیکی این پروژه حریم موردنظر به‌صورت کامل رعایت شده و هیچ تاثیری بر معماری و شهرسازی طرح نهضت ملی مسکن نمی‌گذارد، تصریح کرد: پیش‌بینی و تاکید مدیریت استان بر تحویل واحدهای مسکونی به متقاضیان در یک بازده زمانی ۳۶ ماهه است.

شاهچراغی ادامه داد: واحدهای مسکونی و شوارع اراضی ۵۶۰ هکتاری در ۱۵ منطقه تقسیم‌بندی شده و به نحوی مدل شهرسازی و معماری آن طراحی‌شده که مشکلی ازنظر سرانه‌های آموزشی، تجاری، فرهنگی، مسجد و سایر نیازهای شهروندان احساس نشود.

شهرک پردیسان در منطقه هشتم شهرداری قم و در جنوب غربی این شهر قم واقع‌ شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.

  کاهش ۶۰درصدی خرید ملک از سوی ایرانی‌ها در ترکیه/ ثبات اقتصاد ایران و بازگشت سرمایه‌هامنبع