استاندار سمنان: ۲ هزار و ۲۵۹ واحد طرح نهضت ملی مسکن در دست ساخت است

وی اضافه کرد: واگذاری زمین به صورت گروهی برای ساخت خانه در قالب طرح نهضت ملی مسکن به گروه‌های سه نفره یا چهار نفره انجام می‌شود.

جمعیت استان سمنان با هشت شهرستان بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ از سوی مرکز آمار کشور، ۷۰۲ هزار و ۳۶۰ نفر است. بر این پایه، شهرستان‌های سمنان و شاهرود هر یک بیش از ۲۰۰ هزار نفر، دامغان نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر، گرمسار ۸۰ هزار نفر، مهدیشهر ۵۰ هزار نفر، میامی ۴۰ هزار نفر، سرخه ۲۰ هزار نفر و آرادان ۱۵ هزار نفر جمعیت دارند.منبع

استاندار سمنان بیان کرد: ساخت خانه در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای افرادی که ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه پرداخت کردند پیگیری می‌شود.

سیدمحمدرضا هاشمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان ابراز داشت: طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای سمنان و دامغان برای ساخت خانه در قالب طرح نهضت ملی مسکن به دلیل تعداد بالای متقاضیان با مشکل زمین مواجه است و به شکل انبوه‌سازی دنبال می‌شود، اما در دیگر شهرهای استان امکان واگذاری زمین به متقاضیان وجود دارد تا خودشان به صورت سه تا چهار طبقه خانه بسازند.

وی تصریح کرد:  نداشتن سند مالکیت، استفاده نکردن از تسهیلات مسکن بانک مسکن، سابقه سکونت حداقل پنج‌سال در محل ثبت درخواست مسکن در طرح اقدام ملی مسکن، از جمله شرایط لازم برای ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن است.

وی ادامه داد: به تعداد متقاضیانی که آورده اولیه را در استان سمنان پرداخت کرده‌اند خانه ساخته یا زمین برای ساخت به صورت گروهی واگذار می‌شود.

  چرا ایران نیازمند توسعه دریامحور است؟

وی با اشاره به قانون حمایت از جوانی جمعیت خاطر نشان کرد: افرادی که فرزند سوم و یا بیشتر آنها از بیست و چهارم آبان ۱۴۰۰ به بعد متولد شده است، می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی درخواست ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن ثبت کنند.

استاندار سمنان یادآور شد: افرادی که از یکم فروردین سال ۱۳۸۴ تا کنون سند خانه به نام خود ندارند، می‌توانند متقاضی خانه در طرح نهضت ملی مسکن باشند.

هاشمی با بیان اینکه ساخت خانه در قالب طرح نهضت ملی مسکن اقدامی ارزشمند برای خانه‌دار شدن افراد است، افزود: متقاضیان واجد شرایط مسکن می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن مراجعه کنند.

استاندار سمنان: ۲ هزار و ۲۵۹ واحد طرح نهضت ملی مسکن در دست ساخت است

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، بر پایه برنامه‌ریزی ‌های انجام شده طی چهار سال باید ۱۹ هزار و ۹۹ واحد مسکونی در استان سمنان در قالب طرح اقدام ملی مسکن ساخته شود.

هاشمی با تاکید بر استفاده از ظرفیت پیمانکاران بومی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خاطر نشان کرد: پیمانکاران طرح نهضت ملی مسکن در استفاده از مصالح ساختمانی، از ظرفیت و مصالح تولید استان سمنان بهره‌گیری کنند.