استاندار: مازندران در چهار سال آینده به ۱۲۷ هزار مسکن نیاز دارد

استاندار مازندران گفت: در شهرک ها باید تلفیقی از انبوه‌سازی و ویلاسازی را اجرایی کنیم تا بتوانیم ذائقه ها را در حوزه مسکن هدایت کنیم.منبعوی، با اشاره به این که مازندران دچار مشکل در تامین زمین است و قیمت های زمین در استان بسیار بالارفته است، افزود: شهرک سازی در استان با توجه به تامین زمین از سوی دولت بزرگترین اتفاق است و باید به این سمت حرکت کنیم چرا که مورد تاکید وزارت راه و شهرسازی است.

حسینی پور، با اشاره به این که سیاست گذاری که در حوزه مسکن انجام می دهیم برای ۵۰ سال آینده خودش را نشان می دهد، تصریح کرد: باید برای مناطق محروم نیز برنامه متناسب و ویژه داشته باشیم تا بتوانیم این مناطق را با سیاست گذاری های متناسب آباد کنیم.

به گزارش شنبه مجله خبری راه و ساختمان از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، سیدمحمود حسینی پور در جلسه کارگروه زیربنایی استان مازندران که با محوریت شهرک‌های تازه تاسیس مسکونی برگزار شد، با بیان این که ۱۲۷ هزار واحد مسکن نیاز استان در ۴ سال آینده است، افزود: دستگاه‌های خدماتی خودشان را برای تحقق این مهم آماده کنند.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه شهرک سازی، سیاست گذاری حاکمیت برای مسکن است، یادآور شد: باید از زمین های کشاورزی صیانت کنیم و برای نقاط قابل سکونت برای افراد مختلف سیاست گذاری اصولی داشته باشیم تا بتوانیم این بخش را بدرستی مدیریت نماییم. در همین راستا شرکت سرمایه گذاری از کشور ترکیه با جدیدترین مکانیزم و پیشرفته ترین تکنولوژی حوزه مسکن، اخیرا به مازندران آمد و بزودی کارش را آغاز می کند.

  ویدیو/ بازدید خبرنگاران از کارخانه احیا شده بلبرینگ‌سازی ایران