استاندار مرکزی: عقب افتادگی‌ حوزه مسکن باید در سال ۱۴۰۳ جبران شود

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: عقب افتادگی در حوزه مسکن داریم که امسال بایستی به هر نحوی جبرانش کنیم.

وی افزود: مجموع پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن بنیاد مسکن استان مرکزی ۳۴۰۴ مورد است.

استاندار مرکزی: عقب افتادگی‌ حوزه مسکن باید در سال ۱۴۰۳ جبران شود

فرزاد مخلص الائمه، ۷ فروردین در شورای مسکن استان مرکزی اظهار کرد: تعهد ۶۱ هزار واحد مسکونی دولت قابل تحقق است و تاکنون بیش از ۵۵ هزار واحد را تامین زمین کردیم که می‌توانند وارد فاز پروانه و ساخت شوند. 

استاندار مرکزی با اشاره به آماده تحویل بودن بخشی از واحدها گفت: بایستی تمام دستگاه‌های مسئول، پروژه‌های مسکن استان را در اولویت قرار داده و سرعت دهند.

مخلص الائمه تصریح کرد: گره پروژه تعاونی مسکن یاس بازنشستگان فراجا در اسرع وقت باز شود و تسهیلات بانکی و مساعدت‌های لازم برای این پروژه انجام شود و در اولویت‌های رسیدگی باشد.

وی با تاکید بر اینکه در خصوص ساخت مدرسه و مسجد نباید غفلت شود تصریح کرد: با توجه به اینکه افزایش جمعیت را در آینده نزدیک در شهرک‌های مسکونی جدید شاهد خواهیم بود باید ساخت مدرسه و مسجد در اولویت قرار گیرد.

علی عسگری، مدیرکل بنیاد مسکن استان مرکزی نیز اظهار کرد: از محل اعتبارات تخصیصی طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی، ۸ هزار سهمیه به بانک‌ها اختصاص یافته که ۴۰۲۳ مورد به بانک‌ها معرفی شدند و ۱۲۷۰ مورد معادل ۱۶ درصد سهمیه ابلاغی، قرارداد تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی منعقد شده است.

مخلص الائمه افزود: دفتر فنی استانداری در کنار اداره‌کل نوسازی مدارس قرار گیرد و در حوزه مدرسه سازی، سازماندهی کاملی در سطح استان صورت گیرد. در پروژه ۸۱۰۰ واحدی، اداره‌کل اوقاف متولی ساخت یک باب مدرسه و یک باب مسجد شده و در پروژه مسکن شهید سلیمانی، مسجد در شرف ساخت است.

  مکان‌یابی ۵ شهرک مسکونی در استان تهران به نتیجه رسید 

سعید میرزایی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید استان مرکزی نیز اظهار کرد: ۸ هزار قطعه زمین ۲۰۰ متری در شهر جدید امیرکبیر تحویل متقاضیان خواهیم داد.

وی با بیان اینکه شهر امیرکبیر نگین توسعه شهرسازی استان مرکزی است اظهار کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان، پیش‌بینی و چاره اندیشی پیرامون تامین آب شهر جدید امیرکبیر داشته باشد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1403010703036/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2%DB%8C-%D8%B9%D9%82%D8%A8-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B3-%D8%AC%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86

وی در پایان تاکید کرد: بانک‌ها بایستی تا پایان ماه مبارک رمضان نسبت به تامین مالی پیمانکاران آماده کار اقدام کنند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه متقاضیان پروژه مسکن شهید سلیمانی در حال انتخاب واحد هستند گفت: ما نسبت به دهک‌های پایین در این پروژه تمهید دیگری را اندیشیدیم تا بتوانند وجه خود را تکمیل کنند. به زودی ۲۰۰ تا ۳۰۰ واحد آماده تحویل خواهند بود و طبق جدول زمان بندی، واحدهای شهرک تحویل خواهند شد.