استخدام ۳۰۰۰ نفر در استان کرمان

استاندار کرمان افزود: ابتکار عمل، نوآوری‌ها و اقدامات ویژه دستگاه‌ها نیز در امتیاز دهی لحاظ شود.

او در ادامه درباره میزان مصرف برق اظهار کرد: صنعت و کشاورزی نباید فدای مصرف بی‌رویه دیگر بخش ها شوند، باید مدیریت مصرف در مصارف برق خانگی داشته باشیم.

ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: امسال حدود ۳۰۰۰ نفر جذب دستگاه‌های دولتی استان کرمان می‌شوند، در این میان ۱۸ نفر از نخبگان بدون آزمون جذب دستگاه‌ها خواهند شد. عمده استخدام‌ها در آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود.

استخدام ۳۰۰۰ نفر در استان کرماناو افزود: متاسفانه قانون جوانی جمعیت در برخی از دستگاه‌ها اجرا نمی‌شود، همه دستگاه‌ها باید این الزام قانونی را رعایت و بازرسان این موضوع را بررسی کنند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402040301173/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85-%DB%B3%DB%B0%DB%B0%DB%B0-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86

وی افزود: فرمانداری جازموریان و گنبکی به فرمانداری‌های استان اضافه شده است.

فداکار با اشاره به مصوبه جدید هیئت دولت درباره ساعات کار کارکنان دستگاه‌های اجرایی گفت: طبق این مصوبه باید کارکنان دستگاه‌های اجرایی ۴۴ ساعت در هفته کار کنند.

فداکار در بخش دیگر سخنان خود گفت: برخی از دستگاه‌ها هنوز مولدسازی خود را اعلام نکردند و اگر خودشان اقدام نکنند طبق قانون ما ورود می‌کنیم.

او تاکید کرد: در منابع و شبکه‌های توزیع آب نیز محدودیت وجود دارد و مدیریت مصرف نداریم، عمق چاه‌ها بسیار زیاد شده و آب‌دهی آنها کاهش یافته، ضمن آنکه با فرسودگی شبکه‌ها نیز روبرو هستیم هرچند در حال اصلاح هستند.

محمدمهدی فداکار امروز سوم تیرماه در جلسه شورای راهبردی توسعه استان کرمان درباره ارزیابی‌ها و شاخص‌های جشنواره شهید رجایی اظهار کرد: بعضی از دستگاه‌ها در بارگذاری عملکردها و گزارشات کوتاهی می‌کنند و تحقق این امر باعث عدم دریافت امتیاز در برخی از شاخص‌هاست.

  هشدار سقوط سنگ در محورهای کوهستانی مازندران/ توقف خودرو در حاشیه راه‌ها ممنوع

فداکار با اشاره به مشکلات اساسی در حوزه برق اظهار کرد: چاه‌های برق کشاورزی دو روز در هفته قطع است، اگر محصولات کشاورزی آسیب ببینند قابل جبران نیست. به طور مثال حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان ارزش محصول پسته امسال برآورد شده است لذا با وزارت نیرو مکاتبه کرده‌ایم که برای جلوگیری از خسارت قطعی موتور برق‌های آب به یک روز در هفته محدود شود، اگر وزارت نیرو تا فردا پاسخ ندهد از طریق مصوبه شورای تامین این موضوع را اجرایی می‌کنیم. ضمن اینکه موتور برق ها با خاموش و روشن کردن خراب می‌شوند.

او بیان کرد: وزن شاخص‌ها را مرور کنید زیرا وزن شاخص‌ها در همه دستگاه‌ها یکسان نیست و رتبه‌های کشوری دستگاه‌ها نیز باید در امتیازدهی لحاظ شود.

استاندار کرمان با اشاره به سرانه مصرف آب استاندارد و جمعیت حدود یک میلیون نفری شهر کرمان اظهار کرد: حدود ۱۸۰۰ لیتر بر ثانیه به شبکه توزیع کرمان تزریق می‌شود اما باز با کمبود آب مواجه هستیم.

استاندار کرمان اعلام کرد: اگر مصرف آب مدیریت نشود، با اعلام قبلی و برنامه‌ریزی شده ساعاتی آب را قطع می‌کنیم تا مخازن پر شوند، تا عصر امروز بررسی‌ها در این خصوص به اتمام می‌رسد.