افتتاح آزادراه شیراز – اصفهان؛ فردا ۲۰ مهرماه

به گزارش ایسنا، آزادراه شیراز- ایزدخواست به طول ۲۱۲ کیلومتر به عنوان بخشی از آزادراه شیراز-اصفهان در ۴ خط عبوری شامل دو خط رفت و دو خط برگشت توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با مشارکت  سرمایه گذاران تکمیل شده و به زودی افتتاح می‌شود.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402071913389/%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%A7-%DB%B2%DB%B0-%D9%85%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%87

وی درباره مزیت‌های این طرح را ۱۳۰ کیلومتر کاهش مسافت، افزایش ایمنی، صرفه‌جویی ۱۳۶ میلیون لیتر سوخت در سال، استفاده از روسازی بتنی و با رعایت ملاحظات زیست‌محیطی اعلام کرد.

بیشتر بخوانید

آزادراه شیراز-اصفهان در آستانه افتتاح

افتتاح طولانی‌ترین آزادراه‌ کشور در هفته جاری

آزادراه شیراز- اصفهان به دو قسمت تقسیم شده است که یک قسمت آن از شیراز تا ایزدخواست و قسمت دیگر آن از ایزدخواست تا اصفهان است. عملیات اجرایی آزادراه شیراز – ایزدخواست به طول ۲۲۵ کیلومتر در ۷ قطعه برنامه‌ریزی شد که قطعات یک، دو و سه آن به طول ۱۰۷ کیلومتر حدفاصل شهرهای سده تا ایزدخواست از مناطق سد ایزدخواست، کوه مروارید، روستای خسرو شیرین و رودخانه سفید می‌گذرد.

افتتاح آزادراه شیراز - اصفهان؛ فردا ۲۰ مهرماه

شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی ۵۰ درصد سرمایه احداث این آزادراه و سرمایه گذاران نیز ۵۰ درصد دیگر سرمایه‌گذاری این آزادراه را با هزینه ۸ هزار میلیاردتومان برعهده داشته‌اند و بر اساس ارزیابی‌ها، ارزش روز این آزادراه که در مرحله بهره‌برداری قرار دارد، ۲۵ هزار میلیاردتومان برآورده شده است.

بخش دیگر این آزادراه از ایزدخواست تا اصفهان به طول حدود ۱۱۶ کیلومتر حدفاصل شهرضا – سه راهی مبارکه – ایزدخواست در دست مطالعه است و طبق برنامه زمانی تعیین شده، عملیات اجرایی آن به‌زودی آغاز خواهد شد. هم اکنون با اتمام عملیات اجرایی قطعات یک تا شش این آزادراه، شاهد بهره برداری از ۲۱۲ کیلومتر از آزادراه  شیراز – اصفهان، حد فاصل شیراز – ایزدخواست هستیم.

  رییس پلیس راه کشور: شرکت‌های بیمه‌ در طرح‌های راهسازی سرمایه‌گذاری کنند 

وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه شیراز – اصفهان در مسیر کریدوری شمال-جنوب، فردا با حضور رییس جمهوری افتتاح می‌شود.

به گزارش ایسنا، مهرداد بذرپاش -وزارت راه و شهرسازی- در توییتر نوشت: آزادراه شیراز – اصفهان (حدفاصل شیراز به ایزدخواست) به طول۲۱۲ کیلومتر، در مسیر کریدوری شمال-جنوب، فردا با حضور رییس جمهوری محترم افتتاح می‌شود.

همچنین قطعات چهار، پنج، شش و هفت به طول ۱۱۸ کیلومتر حدفاصل شهرهای سده تا شیراز از مناطق تنگ براق، دشت کامفیروز، تنگ بستانک و تنگ خیاره گذشته و به بزرگراه شیراز – سپیدان متصل می‌شود.