افتتاح و کلنگ زنی ۱۱۸۰ پروژه استان مرکزی در هفته دولت

نظری با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی ۱۱۸۰ پروژه در هفته دولت در استان مرکزی گفت: از این تعداد،  ۹۲۴ پروژه قابل افتتاح و ۲۵۶ پروژه کلنگ زنی است. پروژه‌هایی که کلنگ زنی می‌شوند، مدت زمان و اعتبار آنها کاملا مشخص شده است. تامین و تخصیص بودجه پروژه‌ها نیز مشخص شده است و بنا داریم تا پایان دولت سیزدهم تمام پروژه‌ها را بهره برداری کنیم تا نیمه کاره نمانند.

نظری با تاکید بر نقش خبرنگاران از دو منظر نقد منصفانه و شناسایی و انتقال زوایای پنهان حساسیت‌های مردم به دولت، اظهار کرد: خبرنگاران می‌توانند حلقه واسطی بین مسئولین و مردم ایجاد کنند. امروز از شما سربازان خط مقدم در عرصه آگاهی رسانی تقاضا دارم که ما را کمک کنید. دشمن می‌خواهد القای ناامیدی کند و پروژه‌های دولت را کوچک جلوه دهد ولی ما باید به موقع ورود کنیم و امیدآفرینی کنیم.

بهنام نظری، ۳۱ مرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه در رابطه با بزرگداشت هفته دولت اظهار کرد: اگر دولتی قرار است موفق باشد حتما باید از شهیدان رجایی و باهنر الگو بگیرد. دشمن از آغازین روزهای انقلاب به هر توطئه‌ای دست زده و همچنان دست از دشمنی برنداشته است و همواره با تحریم‌های کمرشکن و ترورهای متعدد خواسته و می‌خواهد این انقلاب را متوقف کند.

وی با بیان اینکه بزرگترین پروژه دولت ترمیم اعتماد مردم به دولت است اضافه کرد: ما معتقدیم که حتی باعث ایجاد کارهای زمین مانده و مشکلات نباشیم، باید برای حل این مشکلات تمام تلاش خود را به کار گیریم. این نکته نیز قابل توجه است که استان مرکزی یکی از استان‌هایی است که هر اقدام موفقی انجام دهد، نتیجه آن را تمام کشور حس می‌کنند.

  ‌رییس‌جمهور چهار هزار و ۳۸۰ واحد مسکن مهر پرند را افتتاح کرد

نظری با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم برای خدمت، شب و روز نمی‌شناسد گفت: بعضی از جلسات ما در استان به نماز صبح ختم می‌شود. اگر امنیت در استان در سطح بالایی است و اقتصاد و بیکاری استان در کمترین حد خودش در چند سال اخیر قرار دارد در سایه همراهی مردم و نخبگان استان با ما بوده است که با هم افزایی و خرد جمعی مشکلات را حل کرده‌ایم.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402053120345/%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D9%88-%DA%A9%D9%84%D9%86%DA%AF-%D8%B2%D9%86%DB%8C-%DB%B1%DB%B1%DB%B8%DB%B0-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA

نظری با اشاره به کسب رتبه اول توسط استان مرکزی در احیای صنایع راکد و نیمه راکد گفت: زمانی که در استان مرکزی مستقر شدیم صنایعی مانند آذرآب، واگن پارس و هپکو شرایطی بحرانی داشتند اما اکنون این صنایع تبدیل به صنایعی پویا و اشتغال زا شده‌اند و کارگران دغدغه معیشت و حقوق خود را ندارند.

وی با اشاره به دیدار با خانواده شهدا در سفرهای شهرستانی هفته دولت تصریح کرد: دولت سیزدهم دولت مردمی است و ما نیز مبنای کار خود را دیدار چهره به چهره با مردم قرار داده‌ایم تا ترمیم رابطه دولت و مردم صورت گیرد. نشست با کنشگران حوزه بانوان و خانواده در شهرستان‌ها نیز از برنامه‌های ماست تا بتوانیم از توطئه‌های دشمن در این حوزه جلوگیری کنیم.

نظری ادامه داد: جمع کل پروژه‌های عمرانی ۱۱۴۴ پروژه به مبلغ ۴۲۶۲ میلیارد تومان است که ۸۸۸ پروژه از این تعداد با اعتبار ۳۶۵۳ میلیارد تومان، قابل افتتاح و ۲۵۶ پروژه با اعتبار ۶۰۹ میلیارد تومان کلنگ زنی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: ارزش کل ۹۲۴ پروژه‌ افتتاحی عمرانی و اقتصادی، ۶۲۱۷ میلیارد تومان و برآورد هزینه ۲۵۶ پروژه کلنگ زنی، ۶۰۹ میلیارد تومان است. مجموع کل هزینه‌های پروژه‌های عمرانی و اقتصادی نیز ۶۸۲۶ میلیارد تومان است که مبلغ ۱.۹۷ میلیون یورو آورده ارزی به همراه دارد.

  سقوط ۳۰ درصدی تعداد وام‌های ساخت مسکن در دولت گذشته

ایسنا/مرکزی رئیس ستاد بزرگداشت هفته دولت در استان مرکزی گفت: ۱۱۸۰ پروژه اقتصادی و عمرانی در استان مرکزی با مجموع هزینه ۶۸۲۶ میلیارد تومان همزمان با ایام هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی می‌شود که مبلغ ۱.۹۷ میلیون یورو آورده ارزی به همراه دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با بیان اینکه قرار نیست پروژه‌ای به صورت نمادین افتتاح شود تصریح کرد: پروژه‌ای که در هفته دولت افتتاح می‌شود باید از لحظه افتتاح، مردم آن را حس کنند و برای مردم، کارایی مثبت داشته باشد.

وی در رابطه با تعداد پروژه‌ها در هر حوزه گفت: در حوزه حمل و نقل ۳۰ پروژه، فرهنگ و هنر ۵ پروژه، انرژی ۱۳۶ پروژه، آموزش ۱۳ پروژه، آب ۳۵ پروژه، مسکن ۷۷ پروژه، بهداشت ۴۲ پروژه، عمران ۷۱۶ پروژه و صنعت ۴۲ پروژه در دست اقدام داریم.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته دولت در استان مرکزی تصریح کرد: هفته دولت فرصتی است در راستای امید آفرینی و تبیین دستاوردها و اقدامات انجام گرفته و فرصتی است برای ارزیابی دستگاه‌های اجرایی تا دستگاه‌های موفق مورد تشویق قرار گیرند.

افتتاح و کلنگ زنی ۱۱۸۰ پروژه استان مرکزی در هفته دولت

نظری با بیان اینکه کار بر زمین مانده در کشور زیاد است اظهار کرد: تمام توان خود را در جهت اتمام پروژه‌ها و نواقص و کاستی‌ها گذاشته‌ایم. یک عقب‌ماندگی ۱۰ ساله در برخی موضوعات وجود دارد که امروز در مسیر حرکتی خود گام‌های بلندی را برای جبران این عقب افتادگی برداشته‌ایم اما بدون شک جایگاه مردم ایران بالاتر از این است و تلاش بیشتری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مجموع اشتغال ایجاد شده در تمام پروژه‌ها ۴۹۶۸ نفر است اضافه کرد: جمع کل پروژه‌های اقتصادی ۳۶ پروژه با هزینه ۲۵۶۴ میلیارد تومان است.

  فعالیت فروشندگان بلیت هواپیما در چه صورتی تعلیق می‌شود؟

وی ادامه داد: ما کشوری هستیم که در حوزه بین‌الملل با مجاهدت همه سربازان و خدمت‌گزاران در اوج اقتدار هستیم. امروز اگر دولتمردان افتخار دارند دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند به دلیل مشارکت و حضور مردم بوده است.

نظری در رابطه با تعداد پروژه‌ها و اشتغال ایجاد شده به تفکیک هر شهرستان اظهار کرد: تعداد پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی در آشتیان ۵۴ پروژه با اشتغال ۴۷۰ نفر، کمیجان ۳۷ پروژه با اشتغال ۳۶۳ نفر، فراهان ۶۰ پروژه با اشتغال ۱۳۲ نفر، شازند ۲۶۵ پروژه با اشتغال ۵۲۶ نفر، ساوه ۱۴۵ پروژه با اشتغال ۱۵۷۴ نفر، زرندیه ۴۵ پروژه با اشتغال ۶۷۳ نفر، دلیجان ۶۵ پروژه با اشتغال ۳۲ نفر، خنداب ۶۹ پروژه با اشتغال ۵۵ نفر، خمین ۹۲ پروژه با اشتغال ۱۱۲ نفر، تفرش۶۳ پروژه با اشتغال ۲۲۳ نفر، محلات ۲۲ پروژه با اشتغال ۹۱ نفر و اراک ۲۵۳ پروژه با اشتغال ۶۰۷ نفر است.

وی گفت: پیگیری‌های خبرنگاران منجر به رفع نواقص و مشکلات و ایجاد امید و نشاط در دل مردم شده است. نگاه عالمانه، نقادانه و دغدغه مند خبرنگاران در پیگیری مشکلات به نتایج درخشانی رسیده است.