امکان رانت و سوداگری در بخش تعاون نیست

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف، تجمیع سرمایه‌های خرد و اندک مردمی را جلوه دیگری از تحقق شعار سال دانست و گفت: تعاونی‌ها با تجمیع سرمایه‌های اندک اعضا از رفتن سرمایه‌ها به سمت بازار سکه و ارز و زمین جلوگیری می‌کنند. با مدیریت سرمایه‌های خرد می‌توان کارهای بزرگی انجام داد به شرطی که دولتمردان و مسئولان به کلمه تعاون باور داشته باشند و شعار سال را ماموریت خود بدانند.

امکان رانت و سوداگری در بخش تعاون نیست

رئیس کمیسیون فرش دستباف، صنایع دستی و گردشگری اتاق تعاون خاطرنشان کرد: در بخش تعاون امکان رانت‌خواری، دلالی، سوداگری و انحصار وجود ندارد و نگاه شخص محوری و سودآوری حاکم نیست لذا باید از ظرفیت های بخش مردمی تعاون به بهترین شکل استفاده کرد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1403032013069/%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%AF%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

عبدالله بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نامگذاری شعار سال‌ «جهش تولید با مشارکت مردم»، اظهار کرد: این شعار به قدری ارزشمند است که به راحتی می‌توان آن را عملیاتی کرد. بزرگترین و عادلانه‌ترین مشارکت مردم قالب تعاونی‌ است. در تعاونی‌ها سهامداری و ذینفع بودن مطرح است و هر فرد به اندازه سرمایه خود سهم دارد و در دخل و خرج و درآمد سهیم است.

رئیس کمیسیون تخصصی گردشگری، فرش و صنایع دستی تجمیع سرمایه‌های خرد مردمی را جلوه‌ای از مشارکت مردم در تحقق شعار سال دانست و گفت: در بخش تعاون امکان ایجاد رانت، دلالی و سوداگری وجود ندارد، از این رو باید از تمام ظرفیت‌های بخش مردمی تعاون در تنظیم بازار، ساخت مسکن و تجمیع نقدینگی‌ها استفاده کرد.

بهرامی گفت: در حوزه مسکن برخی تعاونی‌ها دچار مشکلاتی شدند ولی تعاونی‌های مسکن زیادی هم داریم که خدمات بزرگی به آحاد جامعه و خانه‌دار شدن اقشار مختلف کردند. ما در بحث تنظیم بازار نیز می‌توانیم از ظرفیت تعاونی‌ها استفاده کنیم و از مزیت‌های بالقوه تعاون در تحقق شعار سال بهره بگیریم.

  تردد کلیه قطارها در مسیر ریلی سرخس طبق برنامه در حال انجام است

وی بهترین شیوه مشارکت مردمی را تعاون دانست و تاکید کرد: به لحاظ فرهنگی، دینی و اعتقادی نسبت به بخش تعاون توصیه و سفارش شده است.تعاون پیشران است و در طول چند دهه گذشته امتحان خود را به خوبی پس داده است ولی متاسفانه اعتنا و توجه زیادی نسبت به این بخش از اقتصاد صورت نگرفته است.