انتقال توده گرد و خاک عراق به استان‌های مرزی کشور/ احتمال بارش برف از اواسط هفته آینده

وی افزود: روز دوشنبه سرعت باد در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال غرب، غرب، جنوب غرب و مرکز و روز سه شنبه علاوه بر این مناطق در شمال شرق و جنوب شرق کشور افزایش یافته و سبب خیزش گرد و خاک در برخی از نقاط خواهد شد.

رفیعی، آسمان امروز تهران را نیمه ابری تا ابری پیش‌بینی کرد و گفت: تهران امروز در ساعت‌های بعد از ظهر با افزایش سرعت باد و همگام شب با بارش پراکنده و گاهی رگبار همراه می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی از احتمال بارش برف در این مدت در ارتفاعات البرز مرکزی خبر داد و گفت: از لحاظ شرایط دمایی نیز روزهای جمعه و شنبه بین چهار تا ۶ درجه سانتی‌گراد در نوار شمالی کشور شاهد کاهش دما خواهیم بود.

رفیعی خاطرنشان‌کرد: روز شنبه بارش‌ها در استان‌های گیلان و مازندران از شدت بیشتری برخوردار است و ارتفاعات زاگرس در غرب و جنوب غرب کشور با بارش‌های پراکنده و خفیف همراه خواهد شد.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از وزارت راه و شهرسازی، «کبری رفیعی» برای امروز در مناطقی از استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی و همچنین ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین البرز تهران و شمال سمنان، بارش باران همراه با گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی کرد.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، آب‌های دریای خزر روزهای جمعه، شنبه و سه‌شنبه مواج و متلاطم می‌شود.

وی افزود: روز یکشنبه مجدد در مناطقی از اصفهان، شمال استان فارس، یزد و بخش‌هایی از سواحل خزر بارش‌های خفیف همراه با وزش باد رخ می‌دهد و روز سه‌شنبه بارش‌ها علاوه بر این مناطق بخش‌هایی از دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور را در برمی‌گیرد.

  استاندار: انبارهای خصوصی، خارج از محدوده بنادر هرمزگان راه‌اندازی شود

وی ادامه‌داد: بیشینه دمای تهران امروز به ۲۴ درجه و کمینه دمای تهران نیز به ۱۷ درجه می‌رسد.منبع

رفیعی اظهار داشت: با توجه به اینکه امروز شرایط برای تشکیل توده گرد و خاک در کشور عراق فراهم است، انتقال این پدیده به استان‌های مرزی کشور از جمله در غرب و جنوب غرب کشور رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام افزایش شدت بارش‌ها در غرب گیلان، گفت: فردا (شنبه) گستره بارش‌ها علاوه بر این مناطق به خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی هم کشیده می‌شود.