ایجاد بالغ بر یک میلیون فرصت شغلی در کشور طی سال گذشته

ایجاد بالغ بر یک میلیون فرصت شغلی در کشور طی سال گذشته

وی در پایان بر فعال شدن کارخانجات برند گیلان همچون رشت الکتریک و کفش ملی و چوکا تاکید کرد و یادآور شد: تولیدات کارخانه چوکا یکی از نیازهای کشور است و خوشبختانه زیرساخت های لازم و مواد اولیه در استان فراهم است و حتما توسعه این بخش در دستور کار خواهد بود.

مرتضوی از دستگاه ها خواست در حوزه اشتغال به سامانه رصد توجه داشته باشند و خاطرنشان کرد: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه ای را برای ثبت نام کارفرمایان و کارجویان راه اندازی کردیم.

سید صولت مرتضوی امروز ۱۹ خرداد در کارگروه اشتغال استان گیلان، با اشاره به وضعیت اشتغال و مسکن و فاصله طبقاتی و ضریب جینی و تولید ناخالص داخلی و زیرساخت های بهداشت و درمان و آب آشامیدنی سالم و برق رسانی و گازرسانی و نرخ بی سوادی و امید به زندگی و… در سال های قبل از انقلاب، اظهار کرد: توفیقات جمهوری اسلامی در طول ۴۴ سال گذشته قابل مقایسه با آن دوران نیست.

وزیر تعاون، با بیان اینکه طبق گزارش مرکز آمار ایران شاهد کاهش یک درصدی نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم، اضافه کرد: نرخ بیکاری امسال کمترین نرخ بیکاری در چند دهه اخیر بوده است.

ایسنا/گیلان وزیر تعاون گفت: به گواه گزاره ها و آمارهای رسمی کشور، بالغ بر یک میلیون فرصت شغلی در سال ۱۴۰۱ ایجاد شده است.

وی کشاورزی و گردشگری را مزیت گیلان دانست و اظهار کرد: مزیت بزرگ گیلان اقتصاد دریاست و رهبر انقلاب نیز در دیدار اخیر با کارگزاران نظام بر اقتصاد دریامحور تاکید فرمودند.

  برنامه افزایش ظرفیت تولید روزانه پارس در سال 1403

مرتضوی با بیان اینکه نیازمند تحقق ظرفیت های اسمی کشور به ویژه در حوزه نیروی انسانی هستیم، گفت: در موضوع اشتغال طی دو سال گذشته گام های موثری برداشته و زیرساخت های خوبی فراهم شده است.

وی ایجاد شغل برای آحاد مردم را یک حق دانست که تکلیفی برای کارگزاران نظام است و عنوان کرد: مکلف هستیم که زمینه اشتغال آبرومندانه را برای مردم فراهم کنیم و لذا به گواه گزاره ها و آمارهای رسمی کشور، بالغ بر یک میلیون فرصت شغلی در سال ۱۴۰۱ ایجاد شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به استعداد عظیم مردم و ظرفیت های بی نظیر کشور، تصریح کرد: نعمت جغرافیایی ایران موجب شده که به راحتی با بیش از دو سوم جمعیت جهان ارتباط داشته باشیم؛ دسترسی به دریا و آب های آزاد نیز ظرفیت های سیاسی و اقتصادی ایران را افزایش داده است.

وزیر تعاون، به عملکرد خوب گیلان در آزادسازی سواحل اشاره کرد و گفت: این امر بستر اقتصاد دریامحور را فراهم می کند و لذا در ادامه باید به دنبال توسعه خطوط کشتیرانی و حمل و نقل دریایی و اتصال آن به حمل و نقل ریلی باشیم.

وی از احیای بالغ بر ۱۰۰ کارخانه صنعتی در گیلان خبر داد و بیان کرد: نباید کارخانه ای تعطیل شود و رئیس جمهور تاکید دارد که کارگر تخلف نمی کند و باید با متخلف برخورد شود؛ تولید هم سزاوار مجازات نیست و نباید با تولید برخورد کنیم.

مرتضوی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مسکن، یادآور شد: اصلاح شبکه های آب و فاضلاب، دفن پسماند، پیشگیری از ورود روان آب های آلوده به رودخانه ها، احیای تالاب انزلی، آزادراه و خط ریلی و… نیز از جمله اقدامات در دست اجرای گیلان است.

  سایبان ماشین سایبان خودرو سقف پارکینگ قیمت سایبان ماشین سایه سازان
وی دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را به برکت خون شهدا و مجاهدت ایثارگران و مقاومت ملت بزرگ ایران دانست و افزود: امروز جغرافیای جمهوری اسلامی به کانون امنیت منطقه تبدیل شده است و دستاوردهای عظیمی در حوزه های دفاعی داریم؛ همچنین نقش جمهوری اسلامی در حل معادلات سیاسی منطقه منحصر به فرد بوده و هیچ مسئله ای بدون حضور ایران به نتیجه نمی رسد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402051911769/%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%BA-%D8%A8%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA-%D8%B4%D8%BA%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%B7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87

وزیر تعاون، با بیان اینکه گیلان در حوزه تعهد اشتغال سال ۱۴۰۱ خود درخشیده است، گفت: سهم تعاون در اقتصاد کلان کشور کم است که باید بیشتر شود؛ همچنین سهم بانک ها در ایجاد اشتغال بسیار مهم است که در گیلان شاهد همکاری خوبی هستیم.