“باشگاه کارآفرینان نوجوان” بستر ورود موفق به بازار کار

به گزارش ایسنا، به منظور تقویت مهارت افزایی و آشنایی دانش‌آموزان با موضوع کار و تولید در مجموعه‌های تولیدی، کارگاهی و اشتغالزایی، راه‌اندازی باشگاه کارآفرینان نوجوان در سطح کشور در دستور کار قرار گرفت.

"باشگاه کارآفرینان نوجوان" بستر ورود موفق به بازار کار

باشگاه کارآفرینان نوجوان دوره‌ایست با ساختار و محتوای متمایز از دوره‌های رایج در کشور که به دنبال تربیت نسل کارآفرین و نوآور در آینده کشور است. این باشگاه با تلاش دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار، و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور و موسسه کار و تامین اجتماعی تاسیس شده و موسسات و مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای، پژوهش‌سراهای دانش‌ آموزی، بنیادهای توسعه کارآفرینی و دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی در این طرح همکاری دارند.

ایجاد علاقه در میان دانش آموزان و نوجوانان به فضاهای تولید و اشتغال و همچنین ترویج اندیشه کارآفرینی در بین دانش آموزان و مهارت محوری در سنین نوجوانی از جمله اهداف تاسیس باشگاه کارآفرینان نوجوان است.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402052112843/%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%86%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1

مهمترین اهداف تشکیل باشگاه کارآفرینان نوجوان، پرورش مهارت‌های نرم کارآفرینی و تقویت نگرش کارآفرینی در نوجوانان، آشناسازی مربیان، معلمان، دبیران و دانشجویان با مباحث کارآفرینی، تغییر روش‌های تدریس متناسب با مبانی کارآفرینی با هدف افزایش توانایی‌های کارآفرینانه نوجوانان و آشنا کردن خانواده‌ها با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت نوجوانان در محیط خانواده است.

در همین راستا دستورالعمل جدید برگزاری باشگاه کارآفرینان نوجوان با رویکرد افزایش اشتغال پذیری و آماده سازی افراد برای ورود موفق به عرصه کسب و کار از سوی دفتر توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها ابلاغ شد.در این دستورالعمل برگزاری باشگاه توسط بخش خصوصی و در مدارس نیز با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان انجام می‌گیرد.

  بلیت نجف به تهران، تا ۹ شهریور، ۲.۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد

برقراری زمینه ارتباط از طریق مراکز خدمات مشاوره کارآفرینی با مدیران مدارس و خانواده‌های دانش آموزان، دوره‌های مهارتی دانش آموزان با مشاغل و کسب و کارهای جدید در فضای تولید و صنعت ایجاد می‌شود و دوره‌های مهارتی، فن مذاکره،تحلیل بازار کار و مسایل مربوط به اشتغال دانش آموزان پیش از ورود به محیط‌های دانشگاهی از جمله اقدامات باشگاه‌های کارآفرینان نوجوان خواهد بود.

دستورالعمل جدید برگزاری باشگاه کارآفرینان نوجوان با رویکرد افزایش اشتغال پذیری و آماده سازی افراد برای ورود موفق به عرصه کسب و کار ابلاغ شد.

تاسیس باشگاه کارآفرینان نوجوان ظرفیت خوبی است که اگر در سطح استان‌ها تشکیل و حمایت شود تفکر خلاق در جامعه نهادینه می‌شود. در حال حاضر این باشگاه در استان‌های یزد، ارومیه و گلستان آغاز به کار کرده است.

به گزارش ایسنا، باشگاه کارآفرینان نوجوان ارائه آموزش مهارت‌های نرم کارآفرینانه جهت ایجاد و تقویت رویکرد و نگرش خـلاقانه و نوآورانه در نوجوانان را دنبال می‌کند.علاقمندان به شرکت در دوره‌های باشگاه و همکاری با باشگاه در قالب مربی می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات به کانون کارآفرینان نوجوان به نشانی https://bashgah-nojavan.com  مراجعه کنند.