باید بنادر مناسب و به روز داشته‌ باشیم/حضور شرکت‌های بین‌المللی برای توسعه ترانزیت

استیری تصریح کرد: محور سوم تامین ناوگان دریایی در بخش تجاری و نظامی است تا بتواند قدرت منطقه‌ای و حفاظت از ناوگان تجاری را برای کشور فراهم کند.  

معاون اسبق امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای توسعه دریامحور به توسعه بنادر مناسب و به روز باید به تامین ناوگان دریایی در بخش تجاری و نظامی توجه کنیم.

به گزارش ایسنا، روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل یکصد و دهم قانون اساسی و پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های کلی توسعه دریا محور را برای اقدام به روسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ کردند که برخی از این محورها شامل سیاست‌گذاری یکپارچه امور دریایی و تقسیم کار ملی،  توسعه فعالیت‌های اقتصادی دریامحور و ایجاد قطب‌های توسعه دریایی پیشران، تسهیل و توسعه سرمایه‌گذاری و مشارکت داخلی و خارجی، افزایش سهم کشور در حمل و نقل دریایی و ترانزیت با ایجاد و تقویت شبکه حمل و نقل ترکیبی و… است.

در این راستا سید علی استیری_معاون اسبق امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی – در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دسترسی به دریا خصوصا آب‌های آزاد برای هر کشوری موهبت الهی است، گفت: توسعه دریا محور برای کشوری که چند هزار کیلومتر ساحل در شمال و جنوب دارد یک مزیت است و ما از این جهت پتانسیل‌های خوبی در کشور داریم.

وی با اشاره به اینکه در توسعه دریامحور باید به چند محور توجه بیشتری شود، گفت: از نظر پتانسیل طول سواحل در شرایط خوبی هستیم و پتانسیل‌های بالقوه بسیاری داریم که باید بالفعل شود.

  راه‌اندازی سامانه‌ها باید در کنار تولید مسکن مورد توجه قرار گیرد

وی در پاسخ به اینکه چه موانعی بر سر راه  توسعه ترانزیت  و حمل و نقل ترکیبی وجود دارد؟ گفت:برای ترانزیت صرف داشتن زیرساخت های سخت‌افزاری مانند بنادر مناسب، راه‌آهن، جاده و… کافی نیست و باید شرکت‌های بین المللی و فورواردر(فورواردر شخص یا شرکتی است که به عنوان واسطه بین صاحب بار (مشتری) و شرکت حمل و نقل دریایی (ناوبر) فعالیت می‌کند. فورواردر مسئول ترتیبات لازم برای حمل و نقل بار از مبدأ به مقصد است، از جمله بسته‌بندی، بارگیری، تخلیه، انبارداری و امور مربوط به ترانزیت. همچنین فورواردر مسئول اخذ مجوزها، تأمین اسناد لازم و رفع هرگونه مشکلات گمرکی نیز است.) حضور داشته باشند که مسئولیت مبدا تا مقصد حمل و نقل کالا را بر عهده بگیرند اما متاسفانه این موضوع در کشور ما شکل نگرفته و قدم اول این است که شرکت‌ها وارد کار شوند و مسئولیت بپذیرند.

معاون اسبق امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در بخش توسعه ترانزیت از نظر پتانسیل سخت‌افزاری کمبودی نداریم، گفت: این یعنی زیرساخت‌های سخت افزاری مناسب هستند اما آن برنامه‌های نرم‌افزاری و مدیریتی که بتواند پتانسیل بالقوه را بالفعل کند، شکل نگرفت.

باید بنادر مناسب و به روز داشته‌ باشیم/حضور شرکت‌های بین‌المللی برای توسعه ترانزیت

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402081712664/%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%85-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C

این کارشناس حوزه دریایی اضافه کرد:محور دیگر توسعه بنادر است و در این راستا نیز نیازمند بنادر مناسب و به روز هستیم.

وی در ادامه گفت: بنادر خوبی از جمله بندرامام، بندرشهیدرجایی داریم و بندر چابهار نیز در دست توسعه است و اخیرا هم صحبت از بندر جاسک است. معتقدیم سرمایه‌گذاری‌های خوبی در این بخش شده ولی باید کم و کاستی‌ها تکمیل شود تا بتوان از آن بهره‌برداری کرد.

  برقراری پروازهای خارجی در فرودگاه‌ نوشهر/ راهبرد توسعه گردشگری دولت در مازندران