با یک میلیارد تومان صاحبخانه شوید!

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی و انبوه‌سازی تهران از اجرای طرح اقتصادی “مسکن ما” به شکل آزمایشی در دو استان تهران و البرز خبر داد و گفت: طرح ایده خوبی برای زوج‌های جوان است و زوج‌هایی که معمولا طی روز سرکار هستند و بعد از ساعات کار به یک سرپناه نیاز دارند، می‌توانند از طریق این طرح صاحب خانه شوند.

استفاده از وام ازدواج و جهیزیه در ساخت واحدها

خشایار باقرپور در گفت‌وگو با ایسنا، با تشریح جزئیات طرح ساخت مسکن جوانان و زوج‌های جوان اظهار کرد: طرح “مسکن اقتصادی ما” که طراحی آن توسط اتحادیه صورت گرفته ابعاد مختلفی دارد و در کمیسیون عمران مجلس نیز مطرح شده است. خوشبختانه طرح با استقبال خوبی از ناحیه ریاست جمهوری مواجه و به وزارت راه و شهرسازی ارجاع شده و وزیر راه و شهرسازی با نگاه مثبت آمادگی مشارکت در اجرای طرح را به اتحادیه اعلام کردند.

باقرپور درباره انتقاداتی که نسبت به ساخت واحدهای کوچک متراژ وجود دارد، گفت: طبعا این طرح مخالفان و موافقانی داشت و خیلی‌ها اشکال می‌گرفتند که اگر واحد کوچک متراژ برنامه‌ریزی شود انگیزه فرزندآوری را از بین می‌برد، در صورتی که معتقدیم رکن مقدم بر فرزندآوری، ایجاد تسهیل در ازدواج است و اگر بتوانیم این فاز را تامین کنیم، کار بزرگ و ارزنده‌ای صورت گرفته است. خوشبختانه با نگاه مثبت مسئولان و دولتمردان امیدواریم که این طرح در دو استان تهران و البرز به اجرا درآید.

وی با بیان اینکه در ساخت این واحدها از مدل‌های سنتی استفاده نمی‌شود، افزود: در این واحدها تکنولوژی ساخت را ارتقاء بخشیده‌ایم و امیدواریم هرچه زودتر اجرای آزمایشی طرح در دو استان البرز و تهران آغاز شود و به سایر استان‌ها تعمیم یابد.

  پرداخت ۷۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن در بهار امسال

به گفته باقرپور در این طرح مدل‌ طراحی و چیدمان مشاعات به گونه‌ای است که حداکثر بهره‌وری را داشته باشد و فضاهای ورزشی،‌ سالن‌های پذیرایی تاینی و رستورانی و خدمات تجاری، خشکشویی و سوپرمارکت که جزو ملزومات محلات مسکونی هستند در این شهرک‌ها دیده شده است و تمام واحدها دارای نور کافی، ذخیره‌سازی انرژی، جلوگیری از اتلاف و هدررفت انرژی و حفظ سبک زندگی کامل و مدرن در یک فضای اقتصادی بهینه است.

وی در پایان تصریح کرد: اگر این طرح را دنباله‌دار ببینیم می‌توانیم واحدهایی را برای فرزند اول و دوم و متناسب با سیاست‌های جمعیتی نظام تولید کنیم ولی در حال حاضر نقطه شروع را تسهیل در ازدواج جوانان گذاشته‌ایم و امیدواریم با آغاز هرچه سریع‌تر آن زوج‌ها و جوانان صاحبخانه شوند.

باقرپور در توضیح متراژ واحدها گفت: در این طرح از الگوی آسیای شرقی بهره‌ بردیم و واحدهای کوچک متراژ ۲۵ تا ۳۵ متری با تکنولوژی‌های نوین ساخته می‌شوند. واحدها با رویکرد اقتصادی‌سازی نه به معنای ارزان‌سازی به قیمت از بین بردن کیفیت بلکه به منزله حفظ کیفیت همراه با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین ساخت احداث می‌شوند و قیمت تمام شده را به حداقل رساندیم.

وی با بیان اینکه جوانان با زیر یک میلیارد تومان می‌توانند مالک این واحدها شوند، افزود: مدل واحدها تمام تجهیز و مبله شده است و پارکینگ هم دارد. به طوری که یک زوج جوان برای شروع زندگی در واحدهای مسکونی تنها با یک چمدان وارد می‌شود زیرا واحد مجهز و مبله است و فلسفه چنین واحدهایی این است که زوج جوان بتوانند با وام ازدواج و هزینه جهیزیه صاحب یک خانه شوند و دغدغه پول پیش و اجاره‌بها نداشته باشند.

  علیپور: به وضعیت مسکن معلمان توجه شود

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی و انبوه‌سازی تهران جزئیات طرح ساخت واحدهای کوچک متراژ برای جوانان و زوج‌های جوان را اعلام و برآورد خرید این واحدهای مبله را یک میلیارد تومان ذکر کرد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402051710400/%D8%A8%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF

باقر پور در پاسخ به این پرسش که آیا این واحدها به شکل سوئیت خواهند بود یا نه؟ گفت: واحدها سوئیت نیستند و در آنها فضای نشیمن، اتاق خواب، پکیج کامل سرویس بهداشتی به طور جداگانه در قالب کوچک متراژ طراحی شده است.

به گفته مدیرعامل اتحادیه‌ تعاونی‌های عمرانی و انبوه‌سازی تهران این واحدها اجاره به شرط تملیک نیست و افراد مالکیت صددرصدی دارند و بر اساس شاخصه‌های امروز در تولید انبوه این کار با زیر یک میلیارد تومان شدنی است.

اجرای آزمایشی طرح “مسکن ما “در دو استان تهران و البرز

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی و انبوه‌سازی تهران گفت: ممکن است این دغدغه پیش آید که اگر یک واحد ۲۵ متری را به زوج جوان اختصاص بدهیم فردا در بحث حضور مهمان و پذیرایی دچار مشکل شوند ولی ما یک طراحی مدرن را برای این واحدها درنظر گرفته‌ایم. اگر به یک زوج جوان ۱۵۰ متر آپارتمان هم بدهید آن فضای پذیرایی را فقط زمانی که مهمان دارند، استفاده می‌کنند ولی ما آن را در مجتمع استفاده کردیم و یکسری امکانات به فضای مشاعات تعمیم داده شده است.

رکن مقدم بر فرزندآوری، ایجاد تسهیل در ازدواج است

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی شده که زوج‌های جوان با وام ازدواج و هزینه جهیزیه بتوانند صاحب خانه شوند و این واحدهای مبله شده کامل را با زیر یک میلیارد تومان خریداری کنند. وقتی زوجی زندگی خود را با منزلی که مالکش است، شروع کند در گام بعد می‌تواند آن را تبدیل به احسن کند ولی اگر در شروع زندگی دغدغه‌اش تامین اجاره‌بها و اضافه کردن پول پیش باشد، دیگر تمرکزی برایش باقی نمی‌ماند که بخواهد به فکر ارتقای کیفیت زندگی‌اش باشد.

  بارقه‌های امید برای گشایش قفل نهضت ملی مسکن کرمان

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی و انبوه‌سازی تهران درباره پرداخت تسهیلات و وام مسکن به این واحدها نیز گفت: در طرح نهضت ملی مسکن بانک‌ها در ارائه وام و تسهیلات خیلی همکاری نکردند و پروژه‌ها به دلیل عدم حمایت بانک‌ها آنطور که باید به جریان نیفتاد لذا یک ریال روی تسهیلات بانکی برنامه‌ریزی نکرده‌ایم مگر اینکه زوج‌ها بخواهند از وام ازدواج خود یا جهیزیه استفاده کنند.

وی افزود: این طرح بیشتر مربوط به تامین مسکن جوانان و و زوج‌های جوان است زیرا یکی از اصلی‌ترین معضلات پیش روی جوانان برای ازدواج بحث تامین مسکن است. قیمت مسکن متاثر از شرایط کلان اقتصاد کشور بالا رفته و قدرت خرید کاهش یافته است، از طرفی هزینه‌های اجاره‌بها هم به شکل سرسام آور افزایش داشته و همه دست به دست همه داده تا جوانان برای ازدواج خود و تامین سرپناه دچار مشکل شوند.

با یک میلیارد تومان صاحبخانه شوید!