تامین آب آشامیدنی پایدار با ۸۰۰میلیارد تومان اعتبار ؛بارزترین دستاورد یکساله دولت در بابلسرتامین آب آشامیدنی پایدار با ۸۰۰میلیارد تومان اعتبار ؛بارزترین دستاورد یکساله دولت در بابلسر

به گزارش خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان، با یکساله شدن دولت سیزدهم؛ طبق بررسی‌های میدانی و اظهارات رسمی فرماندار بابلسر، اکنون بهترین فرصت‌ها برای دستیابی به جایگاه واقعی این شهرستان که به واسطه جاذبه‌های گردشگری به نگین درخشان شهرهای مازندران شهره است، با تخصیص اعتبارات و تسریع در رفع مشکلات زیرساختی فراهم شده است.

آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی، تامین آب آشامیدنی پایدار، اجرای طرح هادی روستایی، بازسازی راه‌های اصلی بین شهری، تصویب اعطای ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید از جمله دستاوردهای درخشان یکساله دولت مردمی در شهرستان بابلسر است.

افزایش اعتبارات اقتصادی و عمرانی مهم‌ترین گواه توجه و رویکرد مطلوب دولت آیت الله رئیسی در یکسال اخیر در تکمیل زیرساخت‌های این دیار است که به اعتقاد مسوولان این تحول بنیادین با تخصیص ۵۵۰ میلیارد تومان از محل  اعتبارات سفر رئیس جمهوری به مازندران به شهرستان بابلسر در تمامی طرح‌های عمرانی و در دست ساخت این دیار ملموس و عینیت دارد.

به باور صاحبنظران، شهرستان بابلسر با وجود ظرفیت‌های متعدد در بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدی متاسفانه تا قبل از دولت سیزدهم به لحاظ زیرساختی با مشکل جدی مواجه بوده تا این که با طلوع دولت مردمی سیزدهم و با اتخاذ راهبردهای اصولی و توجه اساسی به زیرساخت‌ها شده است.

در این ارتباط فرماندار شهرستان بابلسر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان گفت: آغاز عملیات اجرایی بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی گامی موثر برای رفع محرومیت دیرینه مردم این خطه در حوزه سلامت است که با اراده قوی دولت سیزدهم این مهم حاصل شد.

مجتبی قلی پور باقری با بیان این که، در  کنار افزایش بهره‌مندی شهروندان بابلسری از خدمات بهداشتی و درمانی، اجرای طرح گردشگری سلامت با ساخت بیمارستان در دستور کار مسوولان اجرایی استان قرار دارد، گفت: حدود ۶۰ تخت بیمارستانی در حوزه‌های مختلف تخصصی برای پذیرش بیماران از نقاط مختلف کشور و جهان در ساخت این برنامه‌ریزی شده است.

وی اضافه کرد: برای ساخت بیماران ۲۸۰ تختخوابی بابلسر ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رئیس جمهور به مازندران تخصیص یافته است و در زمان حاضر این طرح ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فرماندار بابلسر با اشاره به اجرای طرح آب رسانی و تامین آب شرب در شهرستان بابلسر در یکسال گذشته، گفت: برای این طرح ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد و اکنون عملیات انتقال آب از سد البرز و عملیات لوله گذاری و تصفیه خانه به پایان رسیده است.

قلی پور باقری تصریح کرد: اجرای طرح هادی در ۶۲ روستا و زهکشی اراضی کشاورزی استان از دیگر دستاوردهای ماندگار دولت مردمی سیزدهم  در بابلسر است.

وی با بیان این که، ۴۵ درصد از مجموع میزان نجات‌یافتگان از غرق شدگی در دریا در طرح سالم سازی سواحل مازندران مربوط به سواحل بابلسر است، گفت: کاهش متوفیان به دلیل غرق شدگی در دریا از دستاوردهای خوب دولت در ماه‌های گذشته در بابلسر بوده است.

شهرستان بابلسر براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ برابر با ۱۵۰ هزار و ۲۳۳ نفر جمعیت دارد.منبع