تحقق مصوبه دیگر دولت/بهره‌برداری از بزرگراهی که کرمانشاه را به اروپا متصل می‌کند

دسترسی کرمانشاه به اهواز و بنادر ساحلی خلیج فارس طی این سال ها از مسیر اسلام آباد، پل دختر و اندیشمک بوده است که یکی از محورهای بسیار مهم مبادلاتی محسوب شده و حجم زیادی از تبادل کالا و مسافر از طریق این مسیر انجام می شد. با بهره برداری از کریدور مهم و بزرگراهی شمال غرب به جنوب غرب، یک دسترسی تازه از مسیر هرسین، خرم آباد، پل زال و اهواز ایجاد می شود که بسیار نزدیک تر از مسیر قبلی است و یک موقعیت ویژه تجاری به استان کرمانشاه می بخشد.

با اجرای این جاده ترانزیتی، یک موقعیت ممتاز تجاری و مبادلاتی برای استان های نوار غربی کشور به ویژه کرمانشاه ایجاد می شود و همچنین یک امکان ارتباط مناسب بین استانی و همچنین دسترسی مناسب به بازار همسایه‌های شمالی ایران در حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای جنوب خلیج فارس را فراهم می کند.

اعضای هیات دولت در سفر اخیر به کرمانشاه، ۲۰۰ پروژه با اعتبار ۳۳ هزار و ۷۴۲ میلیارد تومان به تصویب رساندند که حدود ۲۵۰ میلیارد تومان به پروژه تعریض مسیر کرمانشاه به کامیاران اختصاص پیدا کرد.

استاندار کرمانشاه افزود: با افتتاح این پروژه، محور کلیدی کرمانشاه به کامیاران به صورت کامل دوبانده می شود و این مسیر پرخطر و پرحادثه به جاده ای ایمن برای تردد تجاری و مسافری بین دو استان تبدیل خواهد شد.

اراده دولت مردمی برای تکمیل بزرگراه کرمانشاه – کامیاران

به گزارش خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان؛ کریدور مبادلاتی شمال غرب به جنوب غرب جاده ای ترانزیتی بین المللی و بسیار استراتژیک در نوار غربی کشور، به طول هزار و ۴۸۲ کیلومتر است که از مرز بازرگان در مجاورت کشور ترکیه آغاز می شود و با عبور از پنج استان آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و خوزستان، به بندر امام خمینی(ره) در ساحل خلیج فارس متصل می شود.

  واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در نیمه دوم سال افتتاح می‌شود

طول مسیر جاده کرمانشاه تا کامیاران ۴۲ کیلومتر است که ۳۳ کیلومتر آن تا سال ۱۴۰۰ تعریض و به بهره برداری رسیده بود و کار تعریض ۹ کیلومتر باقی مانده توسط استاندار منصوب دولت سیزدهم به سرانجام رسید. با توجه به تکمیل این بزرگراه، با دستور «بهمن امیری مقدم» جهت استفاده مردم به زیر بار ترافیکی رفت تا پیش از افتتاح رسمی مردم از منفعت آن محروم نباشند.

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از هشت هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت مسیر کرمانشاه به کامیاران آن را یک مسیر کلیدی برای توسعه مبادلاتی کشور توصیف کرد و گفت: بزرگراه کرمانشاه – کامیاران یکی از محورهای مبادلاتی بسیار مهم استان است که در ادامه به راهگذر تجاری شمال غرب کشور و مرز بازرگان و سپس ترکیه و اروپا متصل می شود.

گشایش یک مسیر مبادلاتی جدید به خلیج فارس

تحقق مصوبه دیگر دولت/بهره‌برداری از بزرگراهی که کرمانشاه را به اروپا متصل می‌کندمنبع

بزرگراهی که کرمانشاه را به اروپا متصل می‌کند

تحقق مصوبه دیگر دولت/بهره‌برداری از بزرگراهی که کرمانشاه را به اروپا متصل می‌کند

«بهمن امیری‌مقدم» با اشاره به اینکه سال‌ها این پروژه بزرگ با رکود مواجه بوده است، عنوان کرد: تکمیل این پروژه نیازمند یک مدیریت جهادی و میدانی بود و در دولت مردمی تلاش گسترده‌ای برای اتمام آن صورت گرفت.

کرمانشاه سال ها در آرزوی اتصال به یک جاده ترانزیتی برای اتصال به اروپا بود و با اجرای این کریدور، کرمانشاه این آرزو رنگ واقعیت به خود می گیرد. با تکمیل کریدور بین المللی شمال غرب به جنوب غرب و اتصال آن به بازرگان، این مسیر با عبور جاده اصلی ترانزیتی ترکیه و در نهایت از طریق استانبول و به اروپا متصل می کند. و دور نیست زمانی که شهروندان کرمانشاهی بتوانند با تورهای زمینی به اروپا سفر کنند و کالاهای تولید کرمانشاه به سهولت بسیار بیشتری به این کشورها صادر شود.

   استاندار گیلان: ۲ هزار و ۱۳۶ برگ سند روستایی در استان گیلان صادر شد