تداوم بارش‌ها در برخی استان‌ها تا روز چهارشنبه/ وزش باد شدید در غرب و مرکز کشور

رفیعی خاطرنشان کرد: دمای پایتخت نسبت به روز گذشته دو درجه کاهش خواهد یافت؛ همچنین کمینه دما امروز در تهران به ۱۶ رسید.

کارشناس سازمان هواشناسی از احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز خبر داد و گفت: روز سه‌شنبه بارش‌ها در نیمه جنوبی استان اردبیل، سواحل خزر، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ادامه می‌یابد و با توجه به این شرایط دریای خزر مواج خواهد بود.

وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در پایتخت

وی با بیان اینکه طی دو روز آینده به سبب افزایش سرعت وزش باد در غرب و مرکز کشور، شاهد خیزش گردوخاک خواهیم بود، بیان کرد: در این مناطق کاهش کیفیت هوا را نیز پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کبری رفیعی، در مورد آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار کرد: امروز برای استان‌های ساحلی دریای خزر، بخش‌هایی از شمال‌غرب، شمال استان‌های همدان، کرمانشاه، قزوین، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید را پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: فردا (دوشنبه) علاوه بر مناطق مذکور گستره بارش‌ها به دامنه جنوبی البرز نیز کشیده خواهد شد.

رفیعی ادامه داد: روز چهارشنبه هفته جاری بارش‌ها به غرب دریای خزر محدود می‌شود، اما روز پنجشنبه همچنان نیمه شرقی آذربایجان شرقی، گیلان، نیمه غربی مازندران، استان اردبیل، بخش‌هایی از قزوین، زنجان و البرز نیز بارش پراکنده را تجربه خواهند کرد.

وی اعلام کرد: خنک‌ترین مرکز استان امروز شهرکرد با دمای کمینه دو درجه بالای صفر، همدان با سه درجه، کرمان، اردبیل و شیراز نیز دمای کمینه ۶ درجه بالای صفر را تجربه کردند.

  عدم صدور کد رهگیری در معاملات مسکن تخلف است؛ با متخلفان برخورد می‌کنیممنبع

کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت آسمان پایتخت را برای امروز، قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی کرد و گفت: تا اواخر وقت امروز احتمال بارش پراکنده در تهران وجود دارد و در گرم‌ترین ساعات بیشینه دما به ۲۴ درجه بالای صفر می‌رسد.