تداوم وزش باد و خیزش گردوخاک در تهران و برخی استان‌ها/ هوا آخر هفته گرم‌تر می‌شود

وی گفت: امروز و فردا در نیمه شرقی سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، سمنان و شمال‌شرق کشور، روند کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

وی افزود: بعدازظهر امروز همچنین در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، بلندی‌های جنوب کرمان، شمال‌شرق هرمزگان، افزایش ابر، گاهی رگبار همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است.

به گفته وی، امروز و فردا در استان‌های مرزی ایلام، خوزستان، بوشهر و جنوب فارس، وزش باد همراه با گردوغبار پدیده غالب است.

نقشینه گفت: فردا (سه‌شنبه) در ساعت بعدازظهر نیز در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بلندی‌های جنوب کرمان، جنوب‌شرق فارس، رشد ابرهای همرفتی، رگبار، رعدوبرق مورد انتظار است؛ همچنین در مناطقی از شرق، شمال‌شرق و مرکز کشور وزش باد تداوم پیدا می‌کند.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی امروز در دامنه‌های جنوبی البرز، مناطقی از مرکز، شرق و شمال‌شرق، وزش باد شدید رخ می‌دهد که در برخی مناطق سبب خیزش گردوخاک، کاهی کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.

«امین حسین نقشینه» در گفت‌وگو با خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان در درباره آخرین وضعیت آب‌وهوا، اظهار کرد: امروز در مناطقی از استان‌های اردبیل، مازندران، گیلان و بلندی‌های البرز مرکزی، رشد ابر گاهی همراه با بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

نقشینه ادامه داد: وزش باد شدید همراه با گردوخاک در برخی از ساعت‌ها در شرق، جنوب‌شرق و مناطقی از مرکز کشور در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تداوم پیدا خواهد کرد. روز جمعه نیز در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، افزایش ابر، وزش باد، رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

  ضرورت جلب اعتماد مردم برای ثبت اطلاعاتشان در سامانه‌های ثبت املاک

کارشناس سازمان هواشناسی  در مورد وضعیت هوای پایتخت گفت: طی ۵ روز آینده تهران دارای آسمانی صاف و آفتابی خواهد بود و امروز در ساعت بعدازظهر گاهی وزش باد شدید خواهیم داشت که احتمال خیزش گردوخاک به‌ویژه در مناطق جنوبی استان وجود دارد. بیشینه دمای امروز و فردای تهران ۳۲ درجه است که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به ۳۳ و ۳۵ درجه خواهد رسید.منبع