ترافیک خودرو در هر سه محور ورودی به مازندران سنگین استترافیک خودرو در هر سه محور ورودی به مازندران سنگین است

سرهنگ یدالله جهان تاب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان افزود: در مسیر جنوب به شمال جاده کندوان ترافیک خودرو در حدفاصل بیلقان تا کندر و مسیر رفت و برگشت در حدفاصل شهرستانک تا نسا در زمان حاضر سنگین گزارش شده است.

وی با بیان اینکه محورهای شمالی هم‌اکنون فاقد هرگونه مداخلات جوی است، وضعیت ترافیک خودرو در مسیر رفت و برگشت جاده هراز در حدفاصل گزنک تا وانا را در زمان حاضر سنگین اعلام کرد و اظهار داشت: در محور فیروزکوه و در محدود گیلاوند، ترافیک خودرو در زمان حاضر نیمه سنگین است.

وی وضعیت تردد خودروها در آزاد راه تهران شمال را در زمان حاضر عادی و روان توصیف کرد و از رانندگان وسایل نقلیه خواست ضمن مدیریت سفر و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، از هرگونه سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون خودرو در محورهای استان مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.منبع