تسریع در روند صدور سند املاک روستایی



تسریع در روند صدور سند املاک روستایی

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بر اساس مفاد این تفاهم نامه که امروز به امضای «حسن بابایی» معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و «اکبر نیکزاد» رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رسید، تمام اراضی موجود در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر شناسایی، مستندسازی، هویت‌سنجی و تثبیت مالکیت می‌شوند و اسناد مالکیت دفترچه‌ای آنها پس از حدنگاری به اسناد تک برگی تبدیل خواهند شد.

«اکبر نیکزاد» رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: تاکنون برای ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و برای ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت سند ملکی صادر کرده‌ایم و مجموعاً ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار واحد مسکونی در این مناطق داری سند ملکی هستند. 

نیکزاد اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال جشن سنددار شدن تمامی اراضی و املاک روستایی کشور برگزار شود و هیچ روستایی بدون اسناد ملکی باقی نباشد.

غلامرضا مجیدی مدیرکل امور زمین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در این جلسه، گفت: روستائیان متقاضی دریافت سند ملکی برای اراضی کشاورزی یا مسکونی خود باید به دفتر بنیاد مسکن محل زندگی خود مراجعه کنند و با ارائه تایید اعضای شورای اسلامی روستای خود فرآیند شناسایی اراضی آنها خواهد شد.

به گفته وی حتی اراضی قولنامه‌ای یا املاکی که نسق آنها مشخص نیست، با همکاری شورای اسلامی روستا و از طریق استعلام توسط سایر مراجع به سرعت سند ملکی تک برگی خواهند گرفت.



منبع