تصویب و ابلاغ سهم ۳۵۰۰ میلیارد تومانی دولت در ساخت بزرگراه شمالی کرج

وی افزود: همچنین با پیگیری‌های انجام شده در کمیسیون تلفیق بودجه۱۴۰۲، سه پروژه مهم ترافیکی جدید شامل کنارگذر جنوبی کرج (۲۸ کیلومتر)، کنارگذر محمدشهر-ماهدشت (۲۱کیلومتر) و کنارگذر شرقی فردیس (۴.۲کیلومتر) به جداول بودجه اضافه شد. پیگیری و تحقق این پروژه‌ها در میان مدت سهم بسیار زیادی در حل مشکلات ترافیکی استان به صورت ریشه‌ای خواهد داشت.

وی با بیان اینکه کرج  تنها کلانشهری است که حتی یک متر بزرگراه ندارد و این موضوع را در سفر رئیس‌جمهور به استان البرز مطالبه کردم؛ افزود: همچنین در جلسه شورای اداری استان البرز که با حضور معاون اجرایی رئیس‌جمهور برگزار شد نیز تاکید کردم که میزان خسارتی که روزانه از موضوعات مختلفی مانند هدررفت سوخت در این مسیر متحمل می‌شویم از کمکی که دولت می‌خواهد به استان البرز انجام بدهد بیشتر است.

تصویب و ابلاغ سهم ۳۵۰۰ میلیارد تومانی دولت در ساخت بزرگراه شمالی کرج

ایسنا/البرز نماینده کرج از  افزایش سهم مشارکت دولت در احداث بزرگراه شمالی کرج از چهار درصد به ۵۰ درصد به ارزش بالغ بر ۳۵۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

عسگری اعلام کرد: به این ترتیب این پیشنهاد در جلسه اخیر هیأت دولت تصویب و طی نامه شماره ۸۸۴۰۰ مورخ ۲۲/۵/۱۴۰۲ توسط معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد تا سهم مشارکت دولت در احداث بزرگراه شمالی کرج از چهار درصد به ۵۰ درصد به ارزش بالغ بر ۳۵۰۰ میلیارد تومان برسد.

مهدی عسگری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: استان البرز محل تردد ۱۴ استان کشور بوده و همواره شاهد ترافیک سنگین در مسیر اتوبان تهران – کرج هستیم. این شرایط ضمن هدررفت زمان و انرژی، عامل نارضایتی گسترده مردم استان البرز است.

  ۵ پروژه قطار حومه‌ای شهرهای جدید تکمیل و ساخته می‌شود 

عسگری خاطرنشان کرد: در عین حال پروژه بزرگراه شمالی کرج می‌تواند نقش مهمی در کاهش و بهبود این گره ترافیکی عظیم و افزایش رضایتمندی شهروندان ایفا کند.

وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی مجاز به تامین مالی جهت تکمیل باقیمانده بزرگراه شمالی کرج و مشارکت ۵۰ درصدی در این پروژه گردید ارزش این مشارکت بالغ بر ۳۵۰۰میلیارد تومان است.

وی گفت: به عنوان نماینده مردم و به دلیل اهمیت موضوع، نهایی شدن این توافق را از مهرماه سال ۱۴۰۰ به صورت مستمر و از طریق شخص رئیس‌جمهور، معاون اجرایی و همچنین تذکرات کتبی و شفاهی به وزیر راه و شهرسازی در مجلس پیگیری نمودم که در آخرین پیگیری در اردیبهشت امسال، دستور وزیر راه جهت ارائه پیشنهاد فوری به هیأت دولت برای تصویب افزایش سهم مشارکت دولت اخذ شد.

نماینده کرج، فردیس و اشتهارد تصریح کرد: پروژه ادامه اتوبان شهید همت که به بزرگراه شمالی کرج موسوم است، به دلیل موانع مالی با پیشرفت بسیار کندی مواجه است، لذا تسهیل و تسریع در اجرای پروژه در دستور کار قرار گرفت.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402052515833/%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%A8-%D9%88-%D8%A7%D8%A8%D9%84%D8%A7%D8%BA-%D8%B3%D9%87%D9%85-%DB%B3%DB%B5%DB%B0%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8Cعسگری گفت: از دولت محترم برای پاسخ مثبت به نیاز و مطالبه مردم استان البرز قدردانی می‌نمایم و امیدوارم که هرچه زودتر تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه مهم گره گشای ترافیک استان البرز باشد.