تفاهم‌نامه افزایش همکاری‌های هوایی ایران و قطر امضا شد

وی افزود: پس از انجام دو دوره مذاکرات در خصوص افزایش همکاری های دو جانبه حمل و نقل هوایی میان ایران و قطر در شهر دوحه و جزیره کیش، صبح روز جمعه ۱۷ تیرماه، با سفر رییس سازمان هواپیمایی کشوری قطر به تهران، تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری بین روسای سازمان هواپیمایی کشوری دو کشور به امضا رسید.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: همچنین موضوع لغو روادید اتباع خارجی که تمایل به بازدید یا اقامت در جزیره کیش در دوره بازی‌های جام جهانی را دارند، به‌طرف قطری اعلام شد.

رضوی تصریح کرد: در این تفاهم‌نامه، تردد تماشاگران بازی‌های جام جهانی از جانب شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و همچنین افزایش پروازهای ایران بنا به درخواست و ظرفیت طرف ایرانی مورد موافقت قرار گرفت.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از سازمان هواپیمایی کشوری «میراکبر رضوی» اظهارداشت:  روز گذشته «محمد فالح الهجری» رییس سازمان هواپیمایی کشوری قطر با کاپیتان «محمد محمدی بخش» در خصوص استفاده از ظرفیت‌های هوایی ایران در بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲، دیدار و گفت‌وگو کرد.

رضوی گفت: همچنین در پی اجرایی‌شدن FIR جدید دوحه (مرز هوایی دو کشور) ، تفاهم‌نامه تبادل ترافیک هوایی با رعایت نکات فنی و آموزشی نفرات مراقبت پرواز بین دوحه و تهران به امضا رسید.منبع

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در تفاهم‌نامه مذکور استفاده از ظرفیت‌های حمل‌ونقل هوایی ایران در بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲، به امضا رسید و اهداف صنعت حمل‌ونقل هوایی ایران بر اساس رهنمودهای وزیر راه و شهرسازی مورد تاکید و لحاظ شد.

وی ادامه داد: با توجه به ترافیک فرودگاهی دوحه، ایران آمادگی خود را جهت پارک و اقامت هواپیماهای این کشور در فرودگاه‌های بندرعباس، کیش، قشم و بوشهر  اعلام کرد.

  ۷۵۰میلیون تومان تسهیلات برای ساخت یک واحد مسکونی در تهران پرداخت می‌شود