تکمیل راه آهن میانه -اردبیل نیازمند ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: راه‌آهن اردبیل – میانه، ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۰درصد باقی‌مانده نیز برای اجرا به ۲هزارمیلیارد تومان اعتبار نیازمند است.

نیکزاد خاطرنشان کرد: علاوه بر این راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نیز ۳۰۰۰ تن ریل از محل اعتبارات خود به این‌ پروژه اختصاص می‌دهد که قیمت هر تن ریل، ۳۵۰میلیون تومان است.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، علی نیکزاد با اشاره به نشست بررسی روند اجرای پروژه‌های راه‌آهن اردبیل و بزرگراه اردبیل – سرچم با حضور استاندار اردبیل، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس و معاون وزیر راه‌وشهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، گفت: نمایندگان استان اردبیل به طور مستمر پیگیر تأمین زیرساخت ارتباطی از جمله راه‌آهن اردبیل – میانه و اردبیل – پارس‌آباد، بزرگراه اردبیل – سرچم و تجهیز و تکمیل فرودگاه‌های اردبیل و پارس‌آباد هستند.

نیکزاد خاطرنشان کرد: در تلاش خواهیم بود امسال مجوز ماده ۲۳ برای راه‌آهن اردبیل – پارس‌آباد اخذ و یک هواپیما برای بهبود وضعیت پروازهای استان در اردبیل مستقر شود.منبعوی یادآورشد: بر اساس پیگیری‌ها، از محل بانک‌های رفاه کارگران و سپه هر کدام ۲۰۰میلیارد تومان به‌صورت ماده ۵۶ و از محل سفر ریاست جمهوری به استان نیز ۳۰۰میلیارد تومان اختصاص می‌یابد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در خصوص بزرگراه اردبیل – سرچم قرار شده تا پایان سال و فصل کاری، ۷۸ کیلومتر از این پروژه تکمیل و مابقی ۱۰۰ کیلومتر باقی‌مانده نیز تعیین تکلیف شده و در اختیار قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) قرار گیرد تا پروژه از محل تهاتر نفت اجرا شود.

  رفع تصرف بیش از ۴۱۲ هزار مترمربع اراضی ملی در خوزستان

وی همچنین از انجام مطالعات برای اجرای بزرگراه در قطعات دارای تونل مسیر سرچم خبر داد و گفت: با توجه به وجود ابنیه فنی همچون تونل در ۴۵ کیلومتر از این مسیر، مطالعات لازم در خصوص اجرای جاده جایگزین برای این تونل‌ها انجام و بعد از مطالعات نحوه اجرای بزرگراه در این قسمت نیز مشخص می‌شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیمانکاران بنیاد مستضعفان هم که روسازی پروژه را انجام می‌دهند، ۱۵۰میلیارد تومان طلب دارند، اظهار کرد: هماهنگی‌های لازم برای پرداخت ۵۰میلیارد دیگر به پیمانکاران این بنیاد انجام شده تا اقدامات روسازی با سرعت انجام و طلب بنیاد در آینده پرداخت شود.