تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر و نهضت ملی مسکن پردیس تا ۱۴۰۳

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی شده است تا ۷۸۲۱ واحدی که برای سال ۱۴۰۳ در پردیس باقی می‌ماند تا پایان همان سال تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه واحدهای مسکن مهر و نهضت ملی مسکن پردیس تا پایان ۱۴۰۳ تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود از برنامه آن شرکت برای اراضی بلاتکلیف مانده پردیس برای اجرای مسکن خبر داد.

وی تصریح کرد: برخی اراضی واگذار شده در پردیس تغییر کاربری دادند که این تغییر کاربری‌ها طبق ضوابط نبوده است.

بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، وی در خصوص همکاری صندوق ملی مسکن توضیح داد: برای تکمیل واحدهای مسکونی در دست اجرا در شهر جدید پردیس باید یکسری از تعهدات از سوی شرکت مادر تامین شود تا این پروژه که زندگی مردم به آن وابسته است تکمیل و تحویل شود.

محبت‌خواه تصریح کرد: با توجه به اینکه مردم به تعهدات خود در قبال مسکن مهر عمل کردند منابعی لازم است تا واحدهای باقیمانده مسکن مهر تکمیل شود که در حال برنامه‌ریزی هستیم تا منابع تکمیل این واحدها از سه محل منابع داخلی شرکت عمران شهر پردیس، فروش زمین و منابع شرکت مادر و همچنین صندوق ملی مسکن تامین شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اعلام اینکه ۸۴ هزار و ۱۷۲ واحد مسکن مهر از سال ۱۳۹۰ در شهر جدید پردیس شروع شد که تا ابتدای امسال رقم باقیمانده مسکن مهر به ۳۰ هزار و ۸۲۱ واحد رسید، گفت: در مهرماه سال جاری ۱۰ هزار واحد تکمیل و در مراسمی به متقاضیان تحویل شد و هم‌اکنون واحدهای باقیمانده مسکن مهر به ۱۹  هزار و ۸۲۱ واحد رسیده است.  

  هشدار سقوط سنگ در کندوان/ توقف خودروها در حاشیه راه‌ها ممنوع
تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر و نهضت ملی مسکن پردیس تا ۱۴۰۳

وی میزان واحدهای در حال احداث طرح نهضت ملی مسکن را که از سال ۱۳۹۹ در شهر جدید پردیس آغاز شد، معادل ۲۵۰۰ واحد عنوان کرد و افزود: این واحدها در حال حاضر ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که در حال احداث هستند.

افتتاح ۷۰۰۰ واحد مسکن مهر پردیس تا ۲ ماه آینده

محبت‌خواه افزود: برای ۷۰۰۰ واحد مسکن مهری که ۸۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند برنامه داریم تا طی دو ماه آینده این واحدها را تکمیل کرده و تحویل متقاضیان بدهیم. همچنین، ۵۰۰۰ واحد مسکن مهر پردیس که در حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند تا پایان سال تکمیل و تکمیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: پیشنهاد کردیم تا زمین‌هایی که متعلق به شرکت عمران شهر جدید پردیس بوده و واگذار شده و چندین سال است که روی آنها کاری انجام نشده به شرکت عمران شهر جدید بازگردانده شود.

محبت‌خواه گفت: برنامه‌ریزی برای تکمیل طرح نهضت ملی مسکن ۱۴۰۳ است و دنبال تامین منابع تکمیل این تعداد واحد مسکونی هستیم.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402090201096/%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%AD%D9%88%DB%8C%D9%84-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%88-%D9%86%D9%87%D8%B6%D8%AA-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D8%AA%D8%A7-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B3

اراضی بلاتکلیف مانده پردیس برای تولید مسکن استفاده می‌شود

به گزارش ایسنا، خلیل محبت‌خواه – مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس – در خصوص واحدهای مسکن مهر پردیس،  برنامه اجرا و تکمیل آنها، طرح نهضت ملی مسکن و برنامه تکمیل و تحویل آنها به تشریح وضعیت موجود پرداخت.