ثبت ۱۳۰ هزار کد ملی اشتغال در سامانه ملی رصد

هدفگذاری ایجاد ۱۵۰ هزار شغل در حوزه مشاغل خانگی

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402041710548/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%DB%B1%DB%B3%DB%B0-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%AF-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D8%B5%D8%AF

محمود کریمی بیرانوند در گفت و گو با ایسنا، با اعلام آخرین آمار ثبت فرصت‌های اشتغال در سامانه ملی رصد اشتغال اظهار کرد: بر اساس آمارها از ابتدای سال تاکنون ۱۳۰ هزار کد ملی اشتغال ایجادی روی سامانه رصد به ثبت رسیده است. محوریت سامانه کد ملی است و نمی توان یک کد ملی را دوبار ثبت کرد زیرا دستگاه کدخطا صادر می‌کند.

معاون اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از ثبت ۱۳۰ هزار کد ملی اشتغال بر سامانه ملی رصد از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: تاکنون ۱۲ درصد تعهد اشتغال ایجادی در سال ۱۴۰۲ از طریق سامانه رصد ثبت شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در عین حال با اشاره به اختصاص ۴۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مشاغل خانگی در سال جاری گفت: این اعتبار توسط بانک مرکزی درنظر گرفته شده و فرایند پرداخت آن در ۸ بانک کشور آغاز شده است. سال گذشته هدفگذاری ما ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در حوزه مشاغل خانگی بود که محقق شد. امسال رقم ۱۵۰ هزار شغل را هدفگذاری کرده‌ایم که ۱۵ درصد سهم اشتغال ایجاد کشور در سال جاری خواهد بود.

وی افزود: سامانه رصد ثبت فرصت‌های شغلی ایجاد شده همه دستگاه‌ها در کشور است و کد ملی یعنی کسانی که برایشان فرصت شغلی ایجاد شده است که تا این لحظه برای ۱۳۰ هزار نفر فرصت شغلی به وجود آمده و به طور مداوم از طریق سامانه در حال نظارت است.

  فرودگاه کیش و قشم برای خدمات‌رسانی به مسافران جام جهانی تجهیز می‌شوند
ثبت ۱۳۰ هزار کد ملی اشتغال در سامانه ملی رصد

معاون اشتغال وزیر کار تصریح کرد: تاکنون ۱۲ درصد تعهد اشتغال ایجادی سال ۱۴۰۲ به ثبت رسیده و دلیل اینکه پیشرفت سامانه روی ۱۲ درصد بوده این است که اوایل سال هنوز منابع و اعتبارات بانکی ابلاغ نشده و سرعت ثبت در سامانه پایین‌ است ولی به تدریج از نیمه دوم سال و ماه شهریور تا پایان سال سرعت ثبت بیشتر می شود لذا طبق پیش‌بینی‌ها انتظار داریم که به هدفگذاری ایجاد یک میلیون شغل تا پایان سال دست پیدا کنیم.

وی گفت: در حال حاضر که در تیرماه قرار داریم، فرایند پرداخت تسهیلات آغاز شده و در صورت جذب ۷۰ تا ۸۰ درصد اعتبارات، بانک مرکزی اعتبارات جدیدی در اختیار ما قرار خواهد داد.

به گفته کریمی بیرانوند طی توافقی که وزارت کار و بانک مرکزی در صورتی که تا مهرماه امسال وزارت کار موفق به جذب اعتبارات مشاغل خانگی در سطح استان‌ها شود اعتبارات جدیدی اضافه خواهد شد.