جاده‌های مازندران زیربار محدودیت‌های ترافیکی پایان هفته رفتجاده‌های مازندران زیربار محدودیت‌های ترافیکی پایان هفته رفت

سرهنگ یدالله جهان‌تاب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان با اعلام این که اعمال محدودیت های تردد برای کنترل ترافیک در محورهای شمالی از ساعت ۱۲ امروز آغاز شده است ،، گفت که محورهای کندوان و هراز فردا جمعه از تهران و کرج به سمت مازندران یکطرفه می‌شود.

وی با بیان اینکه محورهای مازندران هم اکنون فاقد هرگونه مداخلات جوی است، وضعیت ترافیک خودرو در محورهای کندوان، هراز و فیروزکوه را در زمان حاضر عادی و روان اعلام کرد و از مسافران و رانندگان وسایل نقلیه خواست ضمن مدیریت سفر و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، از هرگونه سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند.

سرهنگ جهان تاب محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات پایان هفته در محورهای ارتباطی مازندران را به شرح زیر اعلام کرد:

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۲۶ مرداد ماه تا ساعت ۶ صبح روز شنبه ۲۹ همین ماه از محورهای کندوان، هراز و فیروزکوه و بالعکس ممنوع است و تنها تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.

 محور کندوان:

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ساعت ۲۴ روز جمعه مورخ ۲۸ مرداد ماه جاری از کرج و ابتدای آزادراه تهران شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از محور کرج چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. 

محور هراز:

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه ۲۸ مرداد ماه جاری از رودهن به سمت آمل ممنوع است و در صورت اعلام مامورین پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ همان روز از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت یکطرفه است.

تردد تمام کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ماه و همچنین از ساعت ۶ صبح تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۷ و ۲۸ همین ماه از محور هراز ممنوع است.

اجرای محدودیت های یاد شده منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی، اجرای محدودیت ها لغو می شود. 

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.منبع