جاده‌های مازندران زیر بار محدودیت‌های ترافیکی ۶ روزه رفت

 تردد تمام تریلرها کماکان در محور هراز ممنوع است و تردد تمام کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز چهارشنبه ۱۵ تیرماه و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴  روز های پنجشنبه ، جمعه ، شنبه ، یکشنبه و دوشنبه مورخ های ۱۶ تا ۲۰ تیرماه جاری از محور هراز است.

وی با بیان این‌که مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است ، از رانندگان وسایل نقلیه خواست ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و رعایت فاصله طولی، با صبر و حوصله رانندگی و از سرعت و سبقت غیر مجاز خودداری کنند.

محور هراز:

وی وضعیت تردد خودرو در آزاد راه تهران شمال و همچنین جاده فیروزکوه را عادی و روان اعلام کرد.

سرهنگ یدالله جهان‌تاب در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان با بیان اینکه محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی است، اظهار داشت: تردد خودرو در مسیر جنوب به شمال جاده هراز در محدوده تونل شماره سنگین است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز یکشنبه ۱۹ تیرماه جاری از رودهن به سمت آمل ممنوع است و با اعلام ماموران پلیس راه درمحل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن در محدوده مشاء بصورت یکطرفه خواهد بود. در صورت افزایش حجم تردد و گنجایش نداشتن سطح راه، به منظور تخلیه بار ترافیکی محدودیت های مقطعی از سمت جنوب به شمال و بالعکس در محورهای چالوس و هراز اعمال می شود.

  برگزاری نخستین نشست بررسی الزامات اجرای سیاست‌های کلی توسعه دریامحور

محور فیروزکوه :

رییس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیک خودرو در جاده‌های ارتباطی این استان را در زمان حاضر سنگین اعلام کرد و گفت که در مسیر جبوب به شمال جاده کندوان در محدوده های گرماب، گچسر، سه راهی دیزین و پل زنگوله، ترافیک خودرو سنگین گزارش شده است.

تردد تمام تریلرها به استثنای حاملین موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز های پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ تیرماه از محور تهران، فیروزکوه قائمشهر و بالعکس ممنوع است.

به گزارش خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان، روابط عمومی مرکز مدیریت راه‌های کشور با صدور اطلاعیه‌ای محدویت های ترافیکی را به شرح زیر اعلام کرد :

همچنین تردد تمام تریلرها به استثنای حاملین موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ روز های شنبه  و یکشنبه مورخ های ۱۸ و ۱۹ تیرماه جاری از محور تهران،  فیروزکوه و قائمشهر و بالعکس ممنوع است.

 محور کندوان:

 تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت از محور کرج چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. 

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه ۱۶ تا ۱۸ تیرماه جاری از مرزنآباد به سمت کرج ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا  ۲۴  از کرج و آزاد راه تهران شمال به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز های یکشنبه و دوشنبه ۱۹ و ۲۰ تیرماه جاری از کرج و ابتدای آزادراه تهران شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام مامورین پلیس راه درمحل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یکطرفه خواهد بود.

  اینفوگرافیک/مزایای عضویت دائمی ایران در سازمان همکاری شانگهای

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ۱۵ تیرماه تا ساعت ۶ صبح روز دوشنبه ۲۰ تیرماه از محورهای کرج – چالوس ، هراز ، فیروزکوه ممنوع است و تنها تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر بلامانع است .

ترافیک سنگین در جاده چالوس

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که بیش از سه هزار کیلومتر از آن محورهای مواصلاتی کوهستانی است.منبع