جذب بیش‌از ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌ در بندر امیرآباد تا پایان امسال

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطر نشان کرد: این بندر به طور استاندارد می‌تواند صادرات مواد غذایی به ویژه میوه را با کانتینرهای یخچالی در درجه حرارت مورد نیاز کالا فراهم کند و تجار می‌توانند به خوبی از این بندر استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر نگهداری از کالاهای اساسی در سیلو و به صورت کاملا استاندارد، گفت: تمام تلاش خود را به خرج خواهیم داد تا کالاهای اساسی در بنادر کشور به صورت کاملا استاندارد و در سیلو نگهداری شود و با سلامت به مصرف مردم برسد.

آغاز مطالعات آماده‌سازی اراضی ۳۰۰ هکتاری برای فعالیت سرمایه گذاران در بندر امیرآباد

به گزارش ایسنا، علی اکبر صفایی در جریان بازید از پروژه‌های بندر مهم و حیاتی امیرآباد در دریای خزر با حضور وزیر راه و شهرسازی، توضیح داد: تمام تلاش خود را به خرج می‌دهیم تا نحوه نگهداری کالاهای اساسی از این به بعد در سیلو، به صورت استاندارد باشد تا کالایی که توسط مردم مصرف می‌شود با سلامتی کامل به کارخانه‌ها برسد و به مواد غذایی تبدیل شود.

صفایی افزود: بندر امیرآباد ارتباط بسیار خوبی با روسیه و قزاقستان دارد و تجارت خوبی بین این دو کشور و ایران برقرار است؛ خوشبختانه در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ معادل ۵۲ درصد رشد تجارت دریابرد در دریای خزر داشته‌ایم که بندر امیرآباد با ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تن بیشترین رشد را به خود اختصاص داده و این روند ادامه می‌یابد تا با افزایش تجارت بین ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر، افق‌های روشنی برای افزایش اشتغال و فعالیت‌های اقتصادی، ترسیم شود.

  اطلاعیه فرودگاه امام(ره) درمورد لغو پرواز برخی شرکت‌های هواپیمایی به بغداد

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حال حاضر در بندر امیرآباد ۳۶۶ هزار تن ظرفیت سیلو ایجاد شده و ۱۰۰ هزار تن نیز در دست ساخت است و با برنامه‌ریزی انجام شده ما بقی هم به سرعت تبدیل به سیلو می‌شود تا تمام کالاهایی که از بندر امیر آباد در بخش کالاهای اساسی به کشور وارد کشور می‌شود از مسیر درست و استاندارد باشد.

انتهای پیام 

منبع: https://www.isna.ir/news/1402063119499/%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%DB%B3%DB%B0%DB%B0%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%86%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86

بنادر امیرآباد و بندر امام (ره) بنادر اصلی واردات کالاهای اساسی

صفایی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی زیرساخت‌ها را آماده می‌کند و از تمامی سرمایه‌گذاران دعوت می کنیم در بندر امیرآباد که می تواند منافع اقتصادی بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاران داشته باشد، حضور پیدا و فعالیت کنند.

مدیرعامل سازمان بنادر با بیان اینکه این دغدغه در تمامی بنادر کشور در حال انجام است، بیان کرد: در تمامی بنادر کشور بیش از یک میلیون تن سیلو در دست ساخت داریم و در تلاش هستم تا بندر امام خمینی (ره) به عنوان یکی دیگر از مراکز ورود کالاهای اساسی در کشور، بتواند همانند بندر امیرآباد به خوبی در این خصوص، فعالیت‌های خود را پیش ببرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تلاش می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۲ در بندر امیر آباد بیش از ۳ هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری جذب شود، بیان کرد: با توجه به رشد دریابرد خزر، تصمیم گرفتیم خیلی سریع مطالعات اراضی ۳۰۰ هکتاری امیرآباد را مدنظر قرار دهیم تا آماده‌سازی زیرساخت‌های ۳۰۰ هکتار اراضی جدید هرچه سریع‌تر آغاز شود و سرمایه‌گذاران بتوانند در این اراضی در حوزه نگهداری کالا و فعالیت‌های ارزش افزوده اقدام کنند.

  ۶۰ هکتار زمین در شهر جدید امیرکبیر اراک به طرح جوانی جمعیت اختصاص یافت
به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی در مورد صادرات مرکبات با کانتینر نیز در بندر امیرآباد، اعلام کرد: بندر امیرآباد تنها بندر شمالی کشور به شمار می‌رود که از امکانات جرثقیل‌های بزرگ دروازه‌ای و نگهداری کانتینرهای یخچالی مجهز است؛ هر چند کمبودهایی در این بخش وجود دارد اما تصمیم گرفتیم اعتباری به بندر امیرآباد تخصیص یابد تا ظرفیت تامین برق برای کانتینرهای یخچالی را افزایش دهد.

دعوت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بندر امیرآباد

افزایش تجارت بین ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر

وی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی پروژه‌های زیرساختی در دست اقدام دارد، عنوان کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی، مشوق‌های لازم در نظر گرفته شده است تا در انواع مختلف کالا و در بخش‌های تخلیه و بارگیری، نگهداری و فعالیت‌های ارزش افزوده‌ای شاهد سرمایه‌گذاری باشیم.

جذب بیش‌از ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌ در بندر امیرآباد تا پایان امسال