جذب کالاهای ترانزیتی از آسیای میانه با به‌روزرسانی منشور سرمایه‌گذاری در بنادر

 وی توضیح داد: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرکز تخلیه و بارگیری کالاها این اراده را به خرج داده است تا با تسهیل شرایط سهم ترانزیت را افزایش دهد. در همین راستا مذاکرات رو به رشدی را با کشورهای آسیای میانه داشتیم تا بتوانیم از این امکانات استفاده کنیم.

یداللهی درباره اینکه آیا تسهیل سرمایه‌گذاری صرفاً برای کشور روسیه در نظر گرفته شده است، بیان کرد: صرفاً روسیه مدنظر ما نیست؛ بلکه کشورهای حوزه آسیای میانه مدنظر است و از این جهت در حال بررسی و شکل‌گیری مجموعه‌ای مبادلات و تفاهم‌نامه‌ها هستیم.

در همین راستا «حسین یداللهی» مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی مجله خبری راه و ساختمان با تشریح موقعیت مناسب ایران برای جذب بار منطقه، اظهار کرد: فضای منطقه از نظر اقتصادی طوری است که می‌توانیم وضعیت ترانزیت را با قدرت و شدت بیشتری تغییر دهیم.

به گفته یداللهی، منشور سرمایه‌گذاری در سازمان بنادر تدوین شد که به‌موجب آن فرآیند جذب سرمایه‌گذاری در سازمان بنادر به‌روزرسانی می‌شود.

یداللهی درباره میزان و اعتبار جذب سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه ترانزیت در بنادر کشور، گفت: امیدواریم طی ماه آینده بتوانیم قراردادهای منعقد شده را رونمایی کنیم. مدنظر داریم تا در روز حمل و نقل انعقاد قراردادها و مبادله تفاهم‌نامه‌ها را علنی کنیم.منبع

مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر اضافه کرد: با تدوین منشور و بر اساس رویه جدید، عملاً واگذارهای به صورت شفاف از طریق سایت ستاد از طریق مزایده اعلام عمومی می‌شود.

  ۱۰ هزار میلیارد ریال برای تجهیزات جدید تخلیه و بارگیری بندر امام هزینه شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله خبری راه و ساختمان، هفته پیش بود که «جلیل اسلامی» معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: از آنجایی که دیپلماسی اقتصادی، سیاست دولت سیزدهم است منشور سرمایه‌گذاری در بنادر با هدف جذب سرمایه‌گذار خارجی تسهیل شد.

وی تاکید کرد: کشورهای آسیای میانه مبدأ و مقصد کالاهای خاصی هستند که در منشور جدید مورد توجه هستند.