حضور ۱۲۰ شرکت در نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام

حضور ۱۲۰ شرکت در نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام

ایسنا/البرز مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با بیان اینکه ۱۲۰ شرکت در نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام حضور دارند، گفت: حدود ۵۰ درصد از این شرکت ها دانش بنیان هستند.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه در فرودگاه بین المللی پیام، تاکید کرد: برگزاری رویدادی در حوزه هوا فضا در نزدیکی پایتخت به صورت دوسالانه و آشنایی مردم استان هایی از جمله البرز و تهران با ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است‌.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402121612091/%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%DB%B1%DB%B2%DB%B0-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام افزود: پیام به عنوان نزدیک‌ترین منطقه ویژه به پایتخت بوده و با حضور صنعتگران و حمایت های سازمان هواپیمایی که تا کنون داشته، شاهد رشد همه جانبه در بین سه بخش تولید، ترانزیت و حمل و نقل و بازرگانی در این منطقه باشیم‌.

وی با بیان این‌که مردم از ظرفیت‌های خوبی که در این منطقه ایجاد شده است به خوبی آگاهی ندارند، گفت: این در حالی است که هیچ فضایی در استان‌هایی مانند البرز و تهران وجود نداشته که در مساحت سه هزار و ۶۰۰ هکتاری خود متشکل از تولید، ترانزیت و حمل و نقل و بازرگانی باشد.

وی با بیان این که برای اصحاب رسانه نیز فضای مجزایی در نظر گرفته شده است، گفت: بخش دیگر در حوزه نمایشی است که در کنار استاتیک شو، هر روزه از ساعت ۱۱ تا ۱۷ نمایش های هوایی نیز اجرا خواهد  شد.

  کمتر به ضد حریق بودن نمای ساختمان توجه می‌شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حمایت دولت سیزدهم و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اشاره کرد و گفت: در طول دو سال و نیم گذشته و از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم حمایت های مالی صورت گرفته از این منطقه بیش از پنج برابر شده است‌.

قنبرپور ضمن تقدیر  از دستگاه های امنیتی و نظارتی در برگزاری نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام افزود: مجموع این حمایت های موجب برگزاری این رویداد ملی شد.

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که در این بخش شاهد پروازهای نظامی و هواپیماهای سبک و فوق سبک خواهیم بود، گفت: پیش بینی ما بر این است که در روزهای برگزاری نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام ۴۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.

به گزارش ایسنا، اکبر قنبرپور روز چهارشنبه ۱۶ اسفند در آیین افتتاح نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام با اشاره به استقبال خوب شرکت های دانش بنیان برای حضور در این نمایشگاه در حوزه نمایشی اظهار کرد: بخش دیگر نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام در حوزه جانبی از جمله تجربه فناوری است که با هدف آشنایی دانش‌آموزان و دانشجویان با فناوری های صنعت هوایی در نظر گرفته شده است.

قنبرپور در ادامه با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از سوی استاندار البرز و نهادهای این استان برای برگزاری این رویداد ملی در پیام بیان داشت: هم چنین حمایت سازمان هواپیمایی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات موجب شد تا شاهد برگزاری این نمایشگاه در فرودگاه بین المللی پیام باشیم‌.

  گرمای هوا از فردا به استان‌های شمالی می‌رسد