خاندوزی: افزایش تورم ماندگار نیست

خاندوزی: افزایش تورم ماندگار نیست

از تاریکخانه فروش اموال به نورافکن رسیدیم

وی افزود: در حال حاضر در مورد حقوق کالا ، نگهداری و فروش وارد دوره جدیدی شده‌ایم.

به گفته وی هم اکنون شرایط فروش املاک تملیکی در فضای رقابتی و شفاف است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: با توجه به اثرگذاری ۳۰ درصدی اجاره بها بر تورم عمومی نظر دولت این است که افزایش تورم مستمر نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402060705066/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%85-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

خاندوزی در مراسم افتتاح سامانه برخط حراج خرده فروشی اظهار کرد: تحولی که در سازمان اموال تملیکی صورت گرفته نمادی از تلاش برای تحول در دولت و قوه قضائیه است.

خاندوزی یادآور شد: در گذشته از جهت قیمت گذاری و دسترسی عدالت در فروش رعایت نمی‌شد. اما امروز از تاریکخانه فروش املاک تملیکی رسیده‌ایم به نقطه‌ای که در زیر نورافکن‌های بزرگ، کالاها پیش چشم همه مردم عرضه می‌شود.

وزیر اقتصاد گفت: با توجه به سهم ۳۰ درصدی اجاره بها بر تورم عمومی نظر دولت این است که افزایش تورم ماندگار نیست.

خاندوزی همچنین بیان کرد: برآورد دولت این است که افزایش قیمت‌ها ماندگار نیست.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: هوشمندسازی فروش اموال تملیکی از این جهت اهمیت دارد که دولت و حاکمیت این اطمینان را پیدا می‌کند که کالاها در چرخه شفاف به فروش می‌رسد.

وی افزود: دولت نمی‌تواند بدون تاییدیه قانون مصوبه‌ای را اجرا کند.

به گزارش ایسنا، سید احسان خاندوزی در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه برخط حراج خرده‌فروشی اظهار کرد: با توجه به اینکه طرح اجاره بهای املاک مسکونی مصوب مجلس هنوز به تایید شورای نگهبان نرسیده، پس از تایید شورای نگهبان افزایش وام ودیعه مسکن به ۲۰۰ میلیون تومان اجرایی خواهد شد.

  حذف کارمزد صدور ضمانت‌نامه برای دانش‌بنیان‌ها