دستگاه قضایی در طرح مسکن مهر پردیس پیگیر رفع مشکلات مردم است

دستگاه قضایی در طرح مسکن مهر پردیس پیگیر رفع مشکلات مردم است

معاون دادگستری کل استان تهران ادامه داد: دستگاه قضایی برعملکرد مسئولان نظارت کند تا کوتاهی اتفاق نیفتد و اگر ترک فعلی انجام شده برحسب وظایف قانونی واگذار شده و بر حسب قانون پی گیری شود.

معاون دادگستری کل استان تهران گفت: همکاران قضایی در این شهرستان که با مشکلاتی نیز مواجه هست ، ترک فعل را با نظارت و در صورت نیاز تذکر بدهند و اگر نیاز به برخورد قضایی هست در آخرین مرحله برخورد قضایی داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس ادامه داد: در حوزه پیش فروش مسکن پرونده های متعددی داریم و مشکلات مسکن مهر و زمین های فاقد سند در شهر بومهن از جمله مواردی است که در اولویت کاری قرار می گیرد.

محمد شیخ آرانی با بیان اینکه صدور حکم به تنهایی کافی نیست، توضیح داد: صدور حکم به تنهایی کفایت نمی کند باید با تمامی ظرفیت شهرستانی و سریعترین زمان احکام صادره را اجرا کنیم.

 دادستان عمومی و انقلاب پیشین شهرستان پردیس گفت: شهرستان در محل ورودی و خروجی شهرهای شمالی قرار دارد و آخرهفته شاهد ترافیک سنگین هستیم.

علیرضاآغاجری گفت: شان مردم ولایتمدار و شهید پرور شهرستان بالاتر ازمواجه شدن با کمبودها و کاستی های موجود است.

وی ادامه داد: از محمد شیخ آرانی دادستان جدید شهرستان انتظار داریم که به شکایات مردم واختلافات آنها رسیدگی کند و موضوعات و معضلات شهرستان را رفع و حل کند.

برای مقابله با ساخت و سازغیر مجاز شعبه ویژه راه اندازی می شود

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان ،حاجی رضاشاکرمی روز چهارشنبه درحاشیه آیین تودیع علیرضا آغاجری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس و معارفه محمد شیخ آرانی به خبرنگاران گفت: مسکن مهر در این شهرستان هنوز تکمیل نشده و ناقص است و تامین زیرساخت ها نیاز به پی گیری دارد.

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم | road-housing
شاکرمی ادامه داد: وظایف دادستان در قانون تصریح شده است، دادستان مقام قضایی است که وظایف مختلفی برعهده دارد از جمله احیای حقوق عامه رسیدگی به شکایات مردم  و موضوعات مخالفی که در قانون برعهده دادستان گذاشته شده است.

نوپایی شهرستان مشکلات زیادی به همراه دارد

وی ادامه داد: احیا و ارتقای حقوق عامه را در دستور کار داریم و با توجه به موقعیت شهرستان که در نزدیکی تهران قرار گرفته مباحث ساخت و ساز های غیر مجاز، تغییر کابری غیر مجاز و ساخت و ساز های غیر مجازی که در حریم بستر رودخانه صورت می گیرد را با حساسیت ویژه پی گیری خواهیم کرد.

شیخ آرانی افزود: برای پیشگیری از وقوع جرم برنامه های مدون داریم که در اختیار شعب و دستگاههای مربوطه قرار خواهیم داد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.منبع

دادستان عمومی و انقلاب سابق شهرستان پردیس گفت: پردیس با وجود اینکه ۸ سال است به شهرستان تبدیل شده همچنان نوپا است و همین نو پا بودن به شهرستان آسیب جدی زده است.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان ،علیرضا آغاجری از این پس در سمت مدیرکل حفاظت اطلاعات سازمان زندانهای کشور خدمت رسانی خواهد کرد.

آغاجری گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز زیادی به دلیل نزدیکی به شهر تهران و خوب بودن آب و هوا داریم وسودجویان چشم طمع به اراضی ملی و تغییر کاربری در شهرستان دوختند.

دستگاه قضایی در طرح مسکن مهر پردیس پیگیر رفع مشکلات مردم است

وی ادامه داد: در طی سالهای خدمت تا جایی که توانستیم مبارزه و جلوگیری کردیم و این رسالت را به دادستان جدید واگذار می کنیم.

  متقاضیان قطعی نهضت ملی مسکن تا چند روز آینده مشخص می‌شوند
شاکرمی افزود: زیرساخت های کافی برای این شهرستان درحال حاضرایجاد نشده و دستگاه‌های متولی برای ایجاد زیر ساخت ها کوتاهی نکنند.

وی با اشاره به تاخیر در واگذاری مسکن مهر به عنوان یکی از مشکلات اصلی شهرستان، توضیح داد: دولتمردان برای رفع مشکل متقاضیان و مالکان تدبیری بیاندیشند تا انتظار ۱۲ ساله مردم به پایان برسد.

دادستان جدید عمومی و انقلاب شهرستان پردیس گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز و رسیدگی به جرم افرادی که مخل نظم هستند را در دو شعبه ویژه به طور مجزا برای ورود تخصصی  راه اندازی می شود.