دفاتر کارآفرینی در شهرهای جدید فعال شود

به گفته این مقام مسئول فرهنگ در صدر امور بوده و اگر ریشه ما فرهنگی نباشد و یا هویتی در شهر وجود نداشته باشد نمی‌توانیم در آن مجموعه شاهد اقتصاد، سیاست و یا حتی شهروند خوبی باشیم.

وی بر تلاش بی‌وقفه این حوزه در ارتقای سطح سلامت اجتماعی خاطرنشان کرد: شما به‌عنوان مأموران بخش توسعه فرهنگی و اجتماعی در شهرهای جدید موظفید در تحقق تمدن نوین اسلامی به دستور مقام معظم رهبری در این مناطق فعال باشید.

مکبری همچنین با تأکید بر اینکه ترویج سبک زندگی شهری باید در حوزه خانواده صورت پذیرد، گفت: بحث زیرساخت‌ها، حوزه کارکردی، سبک زندگی و هویت بخشی بخش‌های مهم سند توسعه اجتماعی بوده که از سوی متخصصان این حوزه در تمامی شهرها در دست بررسی قرار دارد.

وی با اشاره به ضرورت فعال سازی دفاتر توسعه اشتغال و کارآفرینی در تمامی شهرهای جدید کشور، افزود: قطعاً اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه باید دیده شود، از آنجایی که رویکرد ما نیز در این حوزه ساخت سکونتگاه صرف نبوده و قصد شهرسازی داریم پس پیوست مطالعات اجتماعی باید برای تمامی پروژه‌ها تعریف و در نظر گرفته شود.

«فرامرز عظیمی»  عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید نیز با اشاره به اهمیت معقوله فرهنگ، شهروندی و هویت‌سازی در شهرهای جدید، بیان کرد: شما به‌عنوان متولیان هویت‌سازی و تأثیرگذار بر رفتارهای اجتماعی نقش مهمی را برای شهروندان ایفا می‌کنید. از آنجایی که امروز آپارتمان و برج نشینی در شهرهای جدید افزایش پیدا کرده است فرهنگ این موضوع نیز باید در سطح شهرها گسترش یابد.

این مقام مسئول در پایان با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم مشکلات حوزه فرهنگی و اجتماعی طرح مسکن مهر بار دیگر در شهرها دیده شود، گفت: پیوست فرهنگی اجتماعی طرح نهضت ملی مسکن نیز امری ضروری بوده و هم اکنون در حال پیگیری است.منبع

فرهنگ آپارتمان‌نشینی در شهرهای جدید باید ارتقا یابد

پیوست فرهنگی- اجتماعی نهضت ملی مسکن در آستانه تدوین

این مقام مسئول در پایان سخنان خود با بیان این نکته که جامعه باید از طریق ایجاد ریشه‌های فرهنگی واکسینه شود، گفت: بدون شک وظیفه اصلی شما ایجاد روح و حس تعلق خاطر در شهرهاست.

«سید علیرضا مکبری» مدیرکل دفتر توسعه فرهنگی و اجتماعی شرکت عمران شهرهای جدید نیز در این جلسه ضمن اشاره به این مطلب که در تلاشیم تا شرکت عمران را به‌عنوان یک نهاد فرهنگی در کشور معرفی کنیم، گفت: سند توسعه اجتماعی – فرهنگی مبنی بر امور اجرایی در دست تهیه بوده که با دید مشارکتی و مبتنی بر قومیت‌ها پس از تکمیل به تمامی شهرهای جدید ابلاغ خواهد شد.

عظیمی با بیان اینکه جامعه بدون هویت همانند جسم بدون روح عمل می‌کند، گفت: شهروندان روحیات خاص خود را دارند، محیط می‌تواند به‌گونه‌ای این افراد را تربیت کند که متولیان فرهنگی جامعه به دنبال آن هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی هویت‌بخشی، بالا بودن سطح امید به زندگی، تغییر الگوی رفتار اجتماعی به سمت الگوهای ملی و انقلابی، توانمندسازی در نگاه فرهنگی-اجتماعی – اقتصادی و مشارکت‌پذیری شهروندان را پنج راهبُرد اصلی و ضروری در سیستم مدیریت شهری اعلام کرد و گفت: بدون شک با اعمال موارد مذکور سبک زندگی ایرانی–اسلامی در جامعه نمود پیدا خواهد کرد.

  صعود ۳۱.۲ درصدی سفرهای هوایی جهانی
به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، «علیرضا جعفری» در گردهمایی مشاوران و مسئولان توسعه اجتماعی و فرهنگی شهرهای جدید کشور با تأکید بر اهمیت ظرفیت فرهنگی و اجتماعی در حوزه شهرسازی، بیان کرد: شما باید به‌عنوان فرماندهان فرهنگی در جبهه انقلاب ضمن پیاده‌سازی فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه فضای شهری، سیاست‌های فرهنگی – اسلامی، بحث تولید، حوزه‌های دانش بنیان، اشتغال‌زایی و … را پیش ببرید.

عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه سخنان خود تأکید کرد: تمامی شما باید در سطح شهرها خاطره سازی کنید، هویت زمانی تشکیل می‌شود که خاطره وجود داشته باشد.