دولت در ساخت مسکن کوتاهی نکرده است

ایسنا/فارس سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت در خصوص ساخت چهار میلیون مسکن کوتاهی نکرده است، گفت: حتما باید چهار میلیون مسکن ساخته شود و در این راستا برنامه ریزی، هدف گذاری و تقسیم کار انجام شده است.

دبیر هیئت دولت، با بیان اینکه هدف گذاری نرخ نقدینگی امسال ۲۵ درصد بوده و در حال حاضر ۲۷.۵ درصد است، ادامه داد: یکی از عوامل خلق پول، ایجاد نقدینگی، انواع فسادهای اقتصادی و فسادهای حوزه شبکه بانکی است که به همین دلیل در مورد سه موسسه پولی و اعتباری دارای بیشترین ناترازی و فعالیت ناسالم بانکی، تاکنون تصمیم گیری‌های لازم انجام شده و در دست اجرا هم هستند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402052817539/%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

بهادری جهرمی ضمن بیان اینکه دعوای جناح‌ها بایکدیگر، به مردم ضربه می‌زند از این رو باید برخی اوقات، برخی از خود گذشتگی‌ها اتفاق بیفتد، در مورد اهمیت نقدینگی در کشور گفت: هدف گذاری بانک مرکزی برای نرخ رشد نقدینگی سال گذشته ۳۰ درصد بود درحالی که ابتدای دولت ۴۳.۵ بوده است یعنی سرعت افزایش نقدینگی کاهش پیدا کرد.

سخنگوی دولت یکی از دلایل بالابودن نرخ اجاره بهای مسکن، کم ساختن مسکن در سال‌های گذشته برشمرد و تصریح کرد: در سال ۹۲_۹۱ در کشور ما سالانه حدود ۸۵۰ هزار مسکن ساخته می‌شد و در هشت سال گذشته نیز میانگین ۴۰۰ هزار مسکن ساخته نشد.

علی بهادری‌جهرمی در دوره آموزشی تربیتی، خط امام (ره) استانی ویژه دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان فارس در مورد برکناری معاون سیاسی وزیر کشور، گفت: در خصوص بخشنامه صادر شده، معاون سیاسی وقت اعلام کرد که برخی از متونش امکان سوءبرداشت دارد و وزیر کشور دو بند آن را اصلاح کرد اما برخی در کشور نسبت به کنارگذاشتن معاون سیاسی وزیر کشور پافشاری کردند.

  تداوم ترانزیت ریلی کالاهای روسی از طریق ایران

بهادری جهرمی با بیان اینکه ۲.۵ برابر کردن میزان متوسط ساخت مسکن و تبدیل ۴۰۰ هزار به ۱ میلیون مسکن در سال هدف‌گذاری سختی است اضافه کرد: دولت تمام قد ایستاده و تلاش می‌کند تا این اتفاق مثبت بیفتد.

بهادری جهرمی که در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان فارس صحبت می‌کرد، افزود: تقریبا همه بانک‌های دولتی سود ده شده‌اند و با نظارت‌های بانک مرکزی، زیان دهی برطرف شده اما باز هم بانک‌هایمان آسیب‌های متعددی دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از بسیج دانشجویی دانشگاه‌های فارس، بهادری‌جهرمی با بیان اینکه نگاه دولت این بود که معاون سیاسی خطایی انجام نداده که دیگر نباشد، افزود: دولت در قضیه معاون سیاسی وزیر کشور، با توجه به شرایط انتخابات پیش رو و اغتشاشات گذشته، وارد دعوا با مجلس نشد، چرا که دولت همیشه به دنبال این است تا با هم‌افزایی با سایر دستگاه‌ها پیش برود.

او با بیان اینکه دولت در خصوص ساخت چهار میلیون مسکن کوتاهی نکرده است، گفت: حتما باید چهار میلیون مسکن ساخته شود و در این راستا برنامه‌ریزی، هدف‌گذاری و تقسیم کار انجام شده است.

دولت در ساخت مسکن کوتاهی نکرده است