راه‌اندازی برنامه موبایلی «هوای اربعین» با تمرکز بر پیش‌بینی گردوخاک

علاقمندان می توانند جهت دریافت این اپلیکیشن با ارسال عنوان «هوای اربعین» به شماره ۰۹۳۵۳۵۷۰۹۵۱ در پیام رسان واتساپ، این نرم افزار کاربردی را دریافت کنند.منبع

دسترسی به داده‌های هواشناسی می‌تواند تا میزان قابل توجهی به زائرین و متولیان این حوزه کمک کند تا برنامه‌ریزی‌های سفر خود را در بعد زمانی و مکانی به نحوی تنظیم کنند که در شرایط نامساعد وضع هوا با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، این نرم افزار کاربردی تحت وب و با حداقل سرعت اینترنت موبایل به‌روزرسانی می‌شود و خدمات هواشناسی را در شهرها و مسیرهای منتهی به شهرهای زیارتی عراق ارائه می‌کند.

از جمله خدمات هواشناسی برنامه «هوای اربعین»می‌توان به وضع هوای حاضر، پیش‌بینی پارامترها و پدیده‌های جوی و نیز پیش‌بینی غلظت ذرات معلق در جو اشاره کرد.

با توجه به فراوانی وقوع پدیده گرد و خاک در منطقه، تمرکز نرم افزار موبایلی خدمات هواشناسی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور مبتنی بر پیش بینی پدیده گرد و خاک، به ویژه تخمین غلظت ذرات معلق در جو است.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، به زودی این نرم‌افزار به صورت رایگان در تارنمای پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، «بازار» و «گوگل پلی استور» عرضه خواهد شد.