رونمایی از ۴۴ همت مشارکت مردمی در هفته تعاون

به گزارش ایسنا، مهدی مسکنی در نشست هفته تعاون اظهار کرد: آنچه که در حوزه تعاون برای ما مهم بود، ابتدا هوشمندسازی فعالیت‌های بخش تعاون و سپس کارآمدی ارکان بخش تعاون بوده است و در این خصوص برنامه‌ریزی‌هایی در طول دولت انجام شده است.امسال در آستانه هفته تعاون عنوان حکمرانی تعاون را انتخاب کردیم و امروز با عنوان تعاون و رسانه نامگذاری شده است.

وی گفت: در هفته تعاون سال قبل چهار همت مشارکت را در بخش تعاون و در دهه فجر سال قبل پنج همت را رقم زدیم اما در هفته تعاون امسال ۴۴ همت زمینه مشارکت مردم طی هفت ماه فراهم شده که رشد بیش از هشت برابری در حوزه مشارکتهای مردم است.

وی به برخی اقدامات صورت گرفته در بخش تعاون طی دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات برگزاری مجامع الکترونیکی تعاونی‌ها بود و سامانه ویکی تعاون که دانشنامه بخش تعاون است و تمام‌ پژوهشها، مقالات و رساله های بخش را شامل می شود راه اندازی کردیم.

به گفته مسکنی طی دو سال گذشته رشته کارشناسی ارشد بخش تعاون و دکترا را از شورای عالی گسترش مجوز گرفتیم که در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران تدریس می شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه از پرداخت ۳۱ همت تسهیلات به بخش تعاون توسط ۲۴ بانک در سال گذشته انتقاد کرد و گفت:  علیرغم آنکه پرداخت تسهیلات به بخش تعاون مورد تاکید واقع شده است اما بانکها به تعهدات خود در این زمینه عمل نکردند تا اینکه رییس جمهور در جلسه شورای عالی اشتغال بر این موضوع تاکید کردند و مصوب شد که بیست و پنج درصد تسهیلات به بخش تعاون اختصاص یابد که خوشبختانه امروز توسط شورای برنامه ریزی استانها در حال تخصیص است.

  افزایش دما در تهران طی ۵ روز آینده

معاون تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با تشریح برنامه‌های هفته تعاون از رونمایی ۴۴ هزار میلیارد تومان مشارکت مردمی در هفته تعاون خبر داد.

رونمایی از ۴۴ همت مشارکت مردمی در هفته تعاون

به گزارش ایسنا در پایان این مراسم از پوستر هفته تعاون و سه طرح مهم بانک توسعه تعاون رونمایی شد.
انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402052918449/%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DB%B4%DB%B4-%D9%87%D9%85%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86

وی حضور در مزار امام راحل و تجدید بیعت بخش تعاون با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب،  دیدار با مراجع عظام قم، دیدار تعاونگران با رییس مجلس شورای اسلامی، اتصال تعاونی ها به سامانه بورس کالا، برگزاری نشست تعاونگران پیشران بخش تعاون و رونمایی از ۴۴ همت مشارکت مردمی که طی شش ماه گذشته محقق شده است را از جمله برنامه های هفته تعاون برشمرد.
مسکنی همچنین از رونمایی هفت سرویس سامانه جامع هوشمند بخش تعاون در هفته تعاون در راستای ارائه خدمات شفاف به شهروندان و تعاونگران خبر داد.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: سال گذشته به گواه گزارش گمرک، بخش تعاون بیش از ۱.۵ میلیون دلار صادرات غیر نفتی داشته که افزایش دوبرابری را نسبت به سایر بخش‌ها در امر صادرات نشان می دهد.

مسکنی در پایان گفت: در حوزه صنایع دستی و فرش دستباف قرار است تفاهم نامه ای با مرکز ملی فرش امضا کنیم که مشکلات مربوط به صادرات فرش دستباف برطرف شود.