رییس بنیاد مسکن: دولت همه توان خود را برای حل مشکل مسکن به کار می برد

رئیس بنیاد مسکن کشور با اشاره به اینکه احداث مسکن ملی در بناب باید در مناطق مناسب شهرستان باشد افزود: کسانی که در نهضت ملی ثبت نام می‌کنند مطمئن باشند زمین‌های خوب و مناسب برای آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

مرحله دوم هم که ۱۹۸ واحدی مشارکتی بنیاد مسکن و راه و شهرسازی شهرستان بناب است در زمینی به مساحت ۵۶۳۰ متر مربع و در ۷ طبقه احداث خواهد شد.منبع

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد:  آسفالت ریزی ۲٠ روستای شهرستان بناب به صورت نمادین در روستای قره چپق از اعتبارات قیر رایگان با حجم ۱۰۹ هزار متر مربع و با اعتباری افزون بر ۲۶۳ میلیارد ریال افتتاح شد.

نیکزاد از مهمترین برنامه‌های خود در سفر به بناب را بازدید از چند روستای شهرستان عنوان کرد و گفت: برخی از روستاهای بناب نیاز به آسفالت ریزی و دیوارکشی رودخانه‌های عبوری از داخل روستا دارند و برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را در این خصوص خواهیم کرد.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان،اکبر نیکزاد. روز جمعه در مراسم کلنگ زنی طرح ملی مسکن بناب افزود: طرح نهضت ملی مسکن با ساخت یک هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی در حال اجرا است و طراحی و عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکونی دیگر هم پس از اخذ پروانه آغاز خواهد شد.

طرح نهضت ملی مسکن شهرستان بناب در ۲ مرحله صورت می گیرد که مرحله نخست به مساحت  ۴۴۰۰ متر مربع و مساحت کل اعیانی ۷۱۴۰ مترمربع است و تعداد کل واحدهای احداثی ۴۸ واحد در نظر گرفته شده است و ۴۰ واحد متعلق به واحدهای بنیاد و ۸ واحد آن خود مالک است.

  تا پایان سال ۸۰۰ هزار مسکن به مرحله ساخت می‌رسد