ساخت ۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در نکا آغاز شد

به گزارش خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان، این تعداد واحد مسکونی در سایت شهید سلیمانی مسکن مهر نکا با مساحت ۲ هزار متر مربع و زیربنای ۱۰ هزار و ۳۰۰ متر مربع در بلوک‌های ۶ واحدی احداث خواهد شد.

طبق زمان‌بندی ، این ۵۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن حداکثر تا ۲ سال آینده و تا سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری خواهد رسید.

سید عباس رهگشای از افزایش احداث این طرح ها با توجه به اضافه شدن تعداد واجدین شرایط خبر داد و افزود: هدف از طرح نهضت ملی مسکن ساماندهی بازار مسکن و اجاره بها و خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه است که برای تحقق این هدف ضمن تسریع اجرای طرح ها، رعایت نکات فنی و کیفیت نیز با دقت زیر نظر ناظرین قرار دارد.

این مقام مسوول واگذاری زمین به قیمت بسیار کم و در اقساط بلندمدت، بهره‌مندی از تخفیفات پروانه ساختمانی و خدمات نظام مهندسی و تسهیلات بلندمدت بانکی را از جمله مزایای طرح نهضت ملی مسکن دانست و یادآور شد: هیچ کارگزاری در این طرح به دنبال کسب سود نیست و واحدهای مسکونی به قیمت تمام شده که تلفیقی از سهم آورده متقاضی و تسهیلات بانکی است، احداث می شوند.

معاون راه و شهرسازی مازندران در باره این طرح به خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان گفت : تاکنون در استان مازندران ۲ هزار و ۴۶۱ نفر آورده شخصی ۴۰ میلیون تومانی برای ساخت خانه در قالب طرح نهضت ملی مسکن را تامین کردند.

درشهر مورد تقاضا، نداشتن مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

  وام ودیعه مسکن دانشجویی در سال 1401 به چه میزان است؟
به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، سهمیه مازندران در طرح نهضت ملی مسکن ساخت سالانه ۳۸ هزار واحد مسکونی و در مجموع چهار سال دولت سیزدهم ۱۵۲ هزار خانه است. طبق مقررات نهضت ملی مسکن، متقاضیان با داشتن پنج شرط تاهل،  سرپرست خانوار بودن و مردان مجرد ۲۳ سال به بالا، حداقل سابقه پنج سال سکونت

بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می‌توانند ثبت‌نام کنند.منبع