سال گذشته، رکوردهای درآمدی و جابه‌جایی حمل‌ونقل دریایی شکسته شد

به گزارش ایسنا، محمدرضا مدرس خیابانی در مراسم روز جهانی دریانورد که امروز برگزار شد، اظهار کرد: روز جهانی دریانورد چهار تیرماه است اما امسال این مراسم زودتر برگزار شد. سالی که گذشت برای حوزه حمل و نقل دریایی پررونق بود و رکوردهای درآمدی و جایه‌جایی حمل ونقل شکسته شد و مجموعه کشتیرانی هم توفیقاتی کسب کرد؛ اما به نظر می‌رسد امسال برای حمل و نقل دریایی سال پررونقی نیست و ‌قیمت‌ها در حوزه حمل و نقل دریا نشان می‌دهد که باید تلاش همکاران بیشتر باشد.

سال گذشته، رکوردهای درآمدی و جابه‌جایی حمل‌ونقل دریایی شکسته شد

مدرس خیابانی با بیان اینکه بدون همت دریانوردان هیچ کدام از این رکوردها و افتخارات محقق نمی‌شود و ما تلاش می‌کنیم بتوانیم رضایت آنها را جلب کنیم؛ گفت: موضوع جذب و آموزش نیرو در حوزه دریانوردی اهمیت زیادی دارد اما مغفول واقع شده است؛ کمبود نیروی انسانی در این حوزه‌ها می‌تواند باعث آسیب رساندن به مجموعه‌ها شود و تحقق اهداف را با مشکل روبه‌رو کند.

وی‌ ادامه داد: از این رو تامین نیروی انسانی در دستور کار قرار دارد. سال گذشته ۴۰۰ نیرو برای آموزش جذب کردیم و برای امسال برای جذب ۳۲۰ نفر مجوز گرفتیم. مجموعه کشتیرانی امکاناتی فراهم کرده که ۱۸۰ نفر از دانشجویان بتوانند دوره‌های مناسب با ببینند و ما نیروی لازم را برای حوزه دریایی جذب کنیم. 

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی گفت: سالی که گذشت برای حوزه حمل و نقل دریایی پررونق بود و رکوردهای درآمدی و جابه‌جایی حمل‌ونقل شکسته شد اما امسال سال پررونقی نیست و ‌قیمت‌ها در حوزه حمل و نقل دریا نشان می‌دهد که باید تلاش همکاران بیشتر باشد.

  رحیمی‌مظفری: وزارت راه و شهرسازی در موضوع نهضت ملی مسکن تنهاست

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: امروز از شرق دور، چین و هند از طریق بندرعباس و چابهار تا آسیانه میانه و روسیه و قزاقستان حمل و نقل ترکیبی داریم و امیدواریم بتوانیم در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران امسال هم رکوردها را جابه‌جا کنیم؛ همچنین چند روز پیش ریاست جمهوری در ونزوئلا حضور داشتند و عنوان کردند که محصولات جمهوری اسلامی ایران به دورترین نقاط آمریکای لاتین منتقل می‌شود و این افتخار گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای حمل این کالاها است.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402033020067/%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B1%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%AC%D8%A7%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AD%D9%85%D9%84-%D9%88%D9%86%D9%82%D9%84-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%87

وی ادامه داد: با وجود این، در سه ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با سال گذشته عملکردمان در جابه‌جایی کالای دریایی ۲۰ درصد رشد داشته؛ اما بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری باید از نظر تولید رشد داشته باشیم؛ همچنین در سال‌های پررونق باید در حوزه توسعه، بهسازی و نوسازی ناوگان و نیروی انسانی اقدامات لازم را در حوزه لجستیک کشتیرانی انجام دهیم.