صدور ۸۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه در دولت سیزدهم

وی از تدوین طرحی با نام زکات (‌زنان، کارآفرینی، اشتغال، تعاون) خبر داد و گفت: این طرح در حال ارائه به دولت است.

صدور ۸۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه در دولت سیزدهم

محمدی گفت: یکی از اقداماتی که در هفته تعاون انجام خواهد شد ضمانت الکترونیکی است که با همکاری بانک توسعه تعاون دنبال خواهیم کرد و در صورتی که درگاه مشترک ما با بانک توسعه تعاون و معاونت تعاون وزارتخانه یکپارچه شود می‌توانیم به راحتی در کنار شرکت‌های تعاونی ارائه خدمات داشته باشیم.

به گفته وی سرمایه صندوق ضمانت‌ بخش تعاون از زمان تاسیس تاکنون افزایش پیدا نکرده و رقمش حدود ۱۶۴ میلیارد تومان است در حالی که سرمایه بسیاری از شرکت‌های تعاونی که صندوق به آنها خدمت می‌دهد بیش تر است.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون گفت: دغدغه صندوق، ضمانت است و امیدواریم این تسهیل‌گری ایجاد شود و به سرعت ضمانت‌نامه‌ها را به دست متقاضیان و شرکت‌های تعاونی برسانیم.

مدیرعامل صندوق ضمانت‌ سرمایه‌گذاری بخش تعاون ابراز امیدواری کرد: از محل تبصره ۱۸ بودجه به منظور افزایش سرمایه صندوق استفاده شود تا با افزایش چندبرابری سرمایه، تعهدات صندوق در قبال تعاونی‌ها بیش‌ از گذشته شود.

به گزارش ایسنا، البرز محمدی امروز در نشست هفته تعاون اظهار کرد: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون در طول ۱۴ سال عمر فعالیت و به استطاعت سرمایه خود توانسته تعاونی‌ها را پوشش دهد. این صندوق در طول دولت سیزدهم نزدیک به ۸۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه صادر کرده است، در حالی که در ۱۲ سال قبل به طور کلی ۱۵۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه صادر شده بود که نشان می‌دهد علیرغم آنکه سرمایه‌ای به صندوق اضافه نشده ولی در دو سال دولت سیزدهم حرکت‌های خوبی در بحث صدور ضمانت‌نامه صورت گرفته است.

  چه سایت‌هایی بلیت اربعین می‌فروشند؟

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون همچنین از کاهش ۶۰ درصدی نرخ کارمزد تعاونی‌ها خبر داد و افزود: با همکاری معاونت امور زنان ریاست جمهوری در حوزه زنان سرپرست خانوار ۱۰۰ درصد ضمانت تسهیلات خرد چه در بخش تعاونی چه اشخاص حقیقی را پوشش دادیم. همچنین با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق کارآفرینی امید تفاهم‌نامه‌های خوبی منعقد کردیم و در حوزه اشتغال پایدار و طرح‌های تعاونی از قبیل روستا تعاون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402052918574/%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-%DB%B8%DB%B5%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B6%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%B2%D8%AF%D9%87%D9%85مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون از صدور ۸۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه در طول دولت سیزدهم و آغاز الکترونیکی شدن فرایند صدور ضمانت‌نامه‌ها در هفته تعاون خبر داد.

محمدی برنامه اصلی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون را افزایش سرمایه صندوق دانست و ابراز امیدواری کرد: در خصوص افزایش سرمایه امسال اتفاقات خوبی برای صندوق رخ دهد.

وی از رشد ۵۸.۹ درصدی در صدور ضمانت‌نامه‌های صندوق نسبت به سنوات قبل خبر داد و گفت: سال گذشته نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه صادر کردیم که قریب به ۷۷ درصد در بخش کشاورزی بوده است. شاید سنوات گذشته این عدد ۳۵ تا ۳۶ درصد و در حوزه خدمات یا صنعت بود ولی تمرکز خود را روی بخش کشاورزی بیشتر کردیم.