ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر کشور به ۵۱ میلیون تن افزایش یافت

مهدی نورایی افزود: در این راستا برای ایجاد ظرفیت‎‏های جدید در حوزه دریانوردی و اقتصاد ناظر بر این حوزه تمهیدات ویژه‎ای اندیشیده شده است.

بیک محمدلو ادامه داد: برای تحقق موضوع یاد شده شناورهایی در دستور کار است و داوطلبانی نیز از اقصی نقاط جهان شناورهایی برای فعالیت در محور بوشهر- قطر معرفی کردند.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی نیز بر اساسی وظایفی که دارد مرتب با پیگیری سازمان بنادر استفاده از ظرفیت‎های موجود و توسعه آن را در دستور کار قرار داده است.

وی اظهار کرد: در همین راستا نشست خوبی نیز به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برگزار شد که تصمیم‎های خوبی نیز برای استان بوشهر به دنبال خواهد داشت.منبع

به گزارش خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان، حسن بیک محمدلو روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار کرد: در راستای سیاست دولت برای توسعه اقتصاد دریا پایه در استان بوشهر نیز توجه به بنادر کوچک به صورت ویژه دنبال می‎شود.

نورایی افزود: استان بوشهر نیز در این حوزه با توجه به سابقه تاریخی خود در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور نقشی مهم دارد که سازمان بنادر با توجه به این جایگاه نگاه ویژه‌ای به توسعه بنادر استان بوشهر معطوف کرده است تا ظرفیت بندر بوشهر به عنوان راس این بنادر به ۱۵ میلیون تن در سال افزایش پیدا کند.

نماینده وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی سازمان بنادر گفت: دولت سیزدهم به دنبال استفاده از تمام ظرفیت‎های کشور برای پیشرفت اقتصادی و تعالی ظرفیت‎های موجود است.

  مشکل اسناد مالکیت ۳هزار شهروند بمی پس از ۳۰ سال حل شد

وی بیان کرد: همچنین برای این استان اختصاص سوخت یارانه‌ای برای کشتی های تقریحی و سفرهای گردشگری با هدف ارتقا سفرها برای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر  محقق شده تا از این رویداد جهانی بهره‎برداری لازم صورت گیرد.