ظرفیت ناوگان کشتیرانی خزر ۱۶ درصد افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی گفت: اگر معطل خرید خارجی بماینم، فرصت را از دست می‌دادیم اما با ساخت این ۴ فروند تا ۲ سال آینده ۱۶ درصد به ظرفیت ناوگان کشتیرانی در شمال اضافه می‌شود و هم‌زمان ماموریت حمل‌ونقل در کریدور شمال – جنوب افزایش خواهد یافت.

وی همچنین خبر داد که با حضور جوانان دانش بنیانی در شرکت کشتیرانی اخیراً از یک حمله سایبری جلوگیری شده است.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی گفت: سال گذشته رکوردهای تاریخی را ثبت کردیم و توانستیم ۲۷ میلیون تن کالا را جابه‌جا کنیم که رشد ۴۷ درصدی نسبت به سال قبل داشت.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، مراسم روز جهانی دریانوردی قرار بود با حضور «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی برگزار شود که به دلیل سفر او به لهستان، بدون حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.منبع

وی به ارایه گزارشی از عملکرد گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران پرداخت و افزود: در بخش کانتینری چهاردهمین خط بزرگ دنیا و در خاورمیانه نیز بزرگ‌ترین خط کشتیرانی هستیم که در حمل فله، محموله کانتینری و بانکرینگ فعالیت داریم.

وی با اعلام اینکه برای کشتیرانی در دریای خزر قرارداد ۴ فروند شناور را با سازندگان داخلی منعقد و امضا شده است، گفت: تا ۲ سال آینده  ۱۶ درصد ظرفیت کشتیرانی خزر اضافه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی گفت: با حذف کرونا امکانی فراهم شده تا خانواده دریانوردان روی کشتی مستقر شوند و اکنون شرایط پذیرش خانواده‌های دریابانان وجود دارد.

مدرس خیابانی اضافه کرد: به دلیل محرومیت تامین شناور از خارج با مشکلات زیادی مواجهیم، اما رویکرد ما استفاده از توانمندی‌های ساخت داخل برای تامین شناور است.

  کارگروه تامین مصالح ساختمانی طرح نهضت ملی مسکن تشکیل می‌شود
مدرس خیابانی توضیح داد: تا دو سال پیش حدود ۶۷۹ دریانورد بر روی کشتی‌های ایران، خارجی بودند و امروز تمام دریانوردان بر روی کشتی‌های ما ایرانی هستند و افتخار ناوبری و راهبری کشتی‌های ما را دارند.

مدرس خیابانی گفت: برای کشتیرانی جنوب هم برنامه ساخت تا ۴ فروند شناور اقیانوس‌پیما را برنامه ریزی کردیم.

«محمدرضا مدرس خیابانی» در مراسم روز جهانی دریانوردی که عصر امروز (دوشنبه) اظهار کرد: حضور کشتیرانی ایران در اقصی‌نقاط دنیا نشان اقتدار ایران است و امروز با افتخار می‌گوییم در همه دنیا حضور و تردد داریم.

وی خبر داد که ۸۰۰ جوان علاقه‌مند به دریانوردی را در سال اخیر جذب کردیم و توانستیم حضور کارکنان خارجی را روی کشتی‌های ایران را حذف کنیم.