فعالیت سامانه بارشی و خیزش گردوخاک در ۶ استان کشور

سازمان هواشناسی کشور به پرهیز از سفرهای غیر ضروری، خودداری از انجام حرکات ورزشی در فضای باز، عدم پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و محدودیت در فعالیت‌های کوه‌نوردی توصیه  کرده است.منبع

 احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل، کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، احتمال آسیب به صنعت کشاورزی، احتمال آسیب به سازه های موقت، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات، احتمال سقوط تابلوهای تبلیغاتی و احتمال شکستن درختان فرسوده از مخاطرات این سامانه اعلام شده است.

این سامانه روز پنج‌شنبه در نوار شرقی اردبیل، گیلان و مازندران، روز جمعه در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان و روز شنبه در شمال آذربایجان شرقی، نوار شرقی اردبیل، گیلان و مازندران فعال است.

سامانه افزایش گرادیان فشاری نیز از بعدازظهر امروز چهارشنبه سیزدهم مهرماه تا روز شنبه منجر به وزش باد شدید و در نواحی مستعد خیزش گردو خاک خواهد شد.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از وزارت راه و شهرسازی، نفوذ سامانه بارشی از بعدازظهر پنج‌شنبه چهاردهم مهرماه تا روز شنبه شانزدهم موجب بارش باران و وزش باد شدید موقتی می‌شود.

اختلال در تردد جاده‌ای، احتمال آبگرفتگی محدود و محلی، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، کاهش نسبی دما و احتمال تاخیر در پروازها از مخاطرات این سامانه است و سازمان هواشناسی به پرهیز از اتراق در اطراف رودخانه‌ها، احتیاط در تردد جاده‌ای، بویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی و حاشیه مسیل‌ها و احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی توصیه کرده است.

  نگهداری و پشتیبانی شبکه در تهران کتاب اول-ترازنت

امروز جنوب شرق خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، کرمان، شرق و شمال هرمزگان و یزد، فردا جنوب شرق خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان و شمال و شرق هرمزگان، جمعه جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، شرق و شمال هرمزگان و کرمان و شنبه نوار شرقی خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و شرق کرمان بااین سامانه درگیر خواهند شد.