قابل توجه مسافران مازندران / کندوان یکطرفه و ترافیک در هراز و فیروزکوه سنگین شد

محور هراز:

طبق این برنامه تردد موتور سیکلت که از ساعت ۱۲ ظهر دیروز در محورهای کرج – چالوس ، هراز ، فیروزکوه ممنوع شده بود تا ساعت ۶ بامداد روز دوشنبه ۲۰ تیر ماه ادامه دارد و در این مدت تنها موتور سیکلت های انتظامی و امدادی می توانند در این مسیرها تردد داشته باشند.

 تردد تمام تریلرها کماکان در محور هراز ممنوع است و تردد تمام کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز چهارشنبه ۱۵ تیرماه و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴  روز های پنجشنبه ، جمعه ، شنبه ، یکشنبه و دوشنبه مورخ های ۱۶ تا ۲۰ تیرماه جاری از محور هراز است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه ۱۶ تا ۱۸ تیرماه جاری از مرزنآباد به سمت کرج ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا  ۲۴  از کرج و آزاد راه تهران شمال به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه خواهد بود.

وی با بیان اینکه محورهای شمالی در زمان حاضر فاقد هرگونه مداخلات جوی است، اظهار داشت: در مسیر جنوب به شمال جاده هراز حدفاصل آب اسک تا گزنک و وانا تا بایجان، ترافیک خودرو سنگین گزارش شده است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز های یکشنبه و دوشنبه ۱۹ و ۲۰ تیرماه جاری از کرج و ابتدای آزادراه تهران شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام مامورین پلیس راه درمحل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یکطرفه خواهد بود.

  بازنگری در قراردادهای نهضت ملی مسکن در برخی شهرهای کشور

 تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت از محور کرج چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. 

سایر محدودیت های ترافیکی سه محور اصلی مازندران منتهی به پایتخت هم به شرح زیر اعلام شده است :

تردد تمام تریلرها به استثنای حاملین موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز های پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ تیرماه از محور تهران، فیروزکوه قائمشهر و بالعکس ممنوع است.

سرهنگ یدالله جهان‌تاب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان ، وضعیت ترافیک خودرو در مسیر جنوب به شمال جاده کندوان حدفاصل دوراهی شهرستانک تا نسا و محدوده سیاه بیشه را در زمان حاضر سنگین اعلام کرد.

جاده های مازندران از ساعت ۱۲ دیروز چهارشنبه ۱۵ تیر ماه زیر بار محدودیت های ترافیکی ۶ روزه شامل تعطیلات پایان هفته و عید قربان رفت.

 محور کندوان:

سرهنگ جهان تاب از رانندگان وسایل نقلیه خواست ضمن مدیریت سفر و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، از سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند تا سفری امن و ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند. 

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز یکشنبه ۱۹ تیرماه جاری از رودهن به سمت آمل ممنوع است و با اعلام ماموران پلیس راه درمحل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن در محدوده مشاء بصورت یکطرفه خواهد بود. در صورت افزایش حجم تردد و گنجایش نداشتن سطح راه، به منظور تخلیه بار ترافیکی محدودیت های مقطعی از سمت جنوب به شمال و بالعکس در محورهای چالوس و هراز اعمال می شود.

  ماندگاری هوای گرم تا فردا در اغلب مناطق کشور

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که بیش از سه هزار کیلومتر آن محورهای کوهستانی است.منبع

محور فیروزکوه :

همچنین تردد تمام تریلرها به استثنای حاملین موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ روز های شنبه  و یکشنبه مورخ های ۱۸ و ۱۹ تیرماه جاری از محور تهران،  فیروزکوه و قائمشهر و بالعکس ممنوع است.

مرکز مدیریت راه‌های کشور نیز با صدور اعلاعیه‌ای اعلام کرد که ترافیک خودرو در مسیر جنوب به شمال جاده فیروزکوه در محدوده شهر دماوند و همچنین آزاد راه تهران  شمال حدفاصل تونل شماره ۱۷ تا انتهای مسیر سنگین است.