قاسمی: تا پایان شهریور مشکل تامین زمین برای ساخت مسکن حل می‌شود

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در مسکن مهر کل زمین هایی که  به این طرح تعلق گرفت معادل یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد بود و باقی زمین هایی بود که متعلق به مردم بود اما در طرح نهضت ملی مسکن همه زمین ها، متعلق به دولت است و به صورت رایگان در اختیار مردم می گیرد.

وی تاکید کرد: راهبرد ما این است در شهرهایی که زمین داریم زمین را ویلایی به مردم واگذار کنیم یعنی قطعه ۲۰۰ متری به مردم واگذار می کنیم، وام می دهیم  و  ساخت خانه از سوی متقاضی آغاز می شود.

قاسمی گفت: در این روش با متقاضی قرارداد داریم تا ظرف یک سال و نیم مسکن ساخته شود و در غیر اینصورت با مشکل روبرو می شوند.منبع

قاسمی گفت: برنامه ما بر اساس دستور رییس جمهور این است که تا پایان شهریور ماه  سهم زمین چهار میلیون مسکن نهضت ملی مسکن را تعیین تکلیف کنیم و کار بزرگی است.

قاسمی افزود:  قرار براین است تا پایان شهریور ماه امسال مساله زمین را در کشور حل کنیم و یک و نیم میلیون واحد هم اکنون در تمام شهرهای کوچک و بزرگ‌ در دست اجراست.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت مجله خبری راه و ساختمان، رستم قاسمی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگار دولت  درباره مسکن مهر گفت: ساخت مسکن مهر حدود ١٢ سال طول کشید و هنوز ٢٠٠ هزار از واحدهای آن باقی مانده است.

وی ادامه داد: از مهر ماه سال گذشته مرحله‌ی شناسایی نیازمندیهای ساخت مسکن آغاز شد و امروز یک و نیم میلیون واحد نهضت ملی مسکن در مراحل خاک برداری تا نازک کاری در دست اجرا است.

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر جذب مشارکت مردمی در طرح نهضت ملی مسکن