قاسمی: عقب ماندگی در حوزه مسکن از سال‌های گذشته بسیار زیاد است

قاسمی بیان کرد: در دولت سیزدهم نیز بر اساس برنامه ظرف چهار سال چهار میلیون مسکن باید در کشور ساخته شود که تاکنون یک و نیم ملیون واحد در دست اجرا داریم و تا پایان سال به ٢ میلیون واحد خواهد رسید.

او اظهار داشت:امروز عرضه و تقاضا در مسکن فاصله زیادی دار و به ویژه طی هشت سال گذشته که مسکنی ساخته نشده است. 

قاسمی افزود: در بحث راه آهن و حمل و نقل هوایی براساس دستور رهبر معظم انقلاب برای تقویت این حوزه ها برنامه های در دست اجرا داریم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در دولت های نهم و دهم در بحث مسکن مهر ٢ میلیون و ٢٠٠ هزار واحد شروع شد که کماکان حدود ٢٢٠ هزار واحد آن باقیمانده است. 

او گفت: در استان فارس نیز حرکت جدی و خوبی در بحث نهضت ملی مسکن آغاز شده و امروز شاهد آغاز ساخت افزون بر ۴٠ هزار واحد در این استان هستیم. 

قاسمی گفت: سیاست ما این است که در شهرهایی که زمین داریم مجوز ویلایی و یک طبقه به مردم بدهیم چرا که در برخی شهرهای کوچک که بلوک های چند طبقه ساخته ایم که به لحاظ اجتماعی مشکلاتی برای مردم ایجاد شده است. 

به گزارش خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان، رستم قاسمی روز شنبه در آیین کلنگ زنی ساخت ۴٠ هزار و ۶٢ واحد مسکن طرح نهضت ملی مسکن فارس در شیراز افزود: باید کاری کنیم که در حوزه مسکن یک جهش جدی اتفاق بیافتد. 

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: امسال شرایط اجاره مسکن در کشور مشکلاتی برای مردم ایجاد کرد و اگر عرضه را افزایش ندهیم این مشکل تشدید خواهد شد و لذا باید مسکن تولید کنیم تا قیمت اجاره هم کاهش یابد. 

  پرواز ویژه از فرودگاه نجف به مهرآباد در روز جاری

او ادامه داد: وضعیت ناوگان هوایی کشور مطلوب نیست و ناوگان ریلی نیز عمر بالایی دارد که در این دو حوزه قراردادهایی با خارچ منعقد کرده‌ایم که امیدواریم با توجه به حمایت رهبر معظم انقلاب شاهد تحول در حمل و نقل کشور یاشیم.منبع

افتتاح ۶ قطعه آزادراه شیراز – اصفهان تا پایان سال

وزیر راه و شهرسازی در خصوص روند پیشرفت آزادراه شیراز – اصفهان در اصفهان هم گفت: تلاش داریم که ۶ قطعه این آزادراه را تا پایان سال افتتاح کنیم.