قاسمی: چهار هزار میلیارد تومان اعتبار به راه‌های خراسان شمالی اختصاص یافت 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی تصریح کرد: اکنون بیش از ۵۷۵ هکتار زمین ملی و نیز توافقی برای ساخت مسکن در قالب نهضت ملی مسکن در شهرهای استان تامین شده است.

قاسم قاسمی اظهار داشت: ۵۸ هزار و ۵۷۵ نفر با ثبت نام در سامانه، متقاضی دریافت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن شدند که از این تعداد ۲۳ هزار و ۷۰ متقاضی تایید نهایی و پنج هزار و ۵۹۹ متقاضی واریز وجه کردند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی هم با اشاره به اینکه ساخت بیش از ۱۵ هزار واحد مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان آغاز شده است گفت: این پروژه ها هشت تا ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کاروان دولت امروز پنجشنبه به استان خراسان شمالی سفر کرده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش مسکن گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در استان خراسان شمالی در زمینه نهضت ملی مسکن انجام شده است.

وی افزود: زمین برای ساخت ۴۱ هزار و ۷۰۴ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای مختلف استان تامین شده است و به این لحاظ از مناطق پیشرو در کشور هستیم.

وی افزود: امید می رود این اعتبارات با روحیه جهادی مسوولان منجر به رفع نیازهای مردم در مناطق روستایی و سبب توسعه این مناطق شود. 

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، رستم قاسمی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از پروژه های بخش راه خراسان شمالی اظهار داشت: یکهزار میلیارد تومان از این اعتبارات که در سفر کاروان دولت عدالت محور به راه های خراسان شمالی اختصاص یافت، در محورهای روستایی این استان هزینه خواهد شد. 

  اخطار وزارت راه و شهرسازی به دیوار و شیپور برای آگهی بدون مجوز پیش‌فروش ساختمان

خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند. منبع

وی تصریح کرد: در این استان ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن برنامه ریزی شده بود اما اکنون بیش از ۱۵ هزار واحد مسکونی اجرایی شده و عملیات ساخت آغاز شده است. 

تعیین تکلیف ۹۶ درصد از متقاضیان نهضت ملی مسکن در خراسان شمالی