قطار ویژه یوم‌العباس؛ حضور در حسینیه اعظم زنجان

با بهره‌مندی از امکان قطار یوم‌العباس فرصت حضور هموطنان در حسینیه اعظم زنجان فراهم خواهد شد. راه‌اندازی سایر قطارهای گردشگری محرم ویژه شهرها و استان‌های مختلف نیز در دستور کار قرار دارد و شرایط استفاده از آنها متعاقبا اعلام می‌شود.
 منبع

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس قطار فوق‌العاده رجا با عنوان یوم‌العباس روز شنبه ۱۵ مرداد ماه آغاز به کار خواهد کرد تا طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ساعت حرکت ۵:۴۰ صبح از ایستگاه راه‌آهن تهران و زمان برگشت، ساعت ۲۰:۲۰ از ایستگاه راه‌آهن زنجان امکان تسهیل و جابه‌جایی گردشگران ایام سوگواری ماه محرم فراهم شود.

رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر افزود: ننظر به اینکه تسهیل حضور گردشگران در مراسم‌های عزاداری ماه محرم یکی از اقدامات مهم در دست اجرا از سوی معاونت گردشگری بوده است از این رو وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و نیز شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا به عنوان دو عضو اصلی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، اقدام به راه‌اندازی قطارهای گردشگری محرم به منظور تسهیل جابه‌جایی گردشگران در این ایام کرده‌اند.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی علی‌اصغر شالبافیان گفت: با همکاری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا به عنوان اعضای اصلی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، قطار گردشگری محرم در مسیر تهران – زنجان با عنوان یوم العباس از روز شنبه ۱۵ مردادماه جاری مصادف با هشتم ماه محرم به منظور امکان حضور گردشگران معنوی در حسینیه اعظم زنجان آغاز به کار خواهد کرد.

  ايستگاه راه آهن مشهد